НБУ курс:

USD

41,22

+0,05

EUR

46,15

+0,20

Готівковий курс:

USD

41,51

41,44

EUR

46,30

46,11

Проєкт "Земельний банк": відбувся перший аукціон з продажу землі

Проєкт "Земельний банк": відбувся перший аукціон з продажу землі
Зображення: freepik.com

В Україні успішно пройшов перший земельний аукціон в рамках проєкту "Земельний банк". Переможна ставка на оренду ділянки у Вінницькій області склала понад 3 млн грн.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Що відомо про аукціон

Згідно з інформацією на сторінці аукціону, за сільськогосподарську ділянку понад 115 га на Вінниччині змагалися 14 учасників. Вона розташована за межами населених пунктів, колишньої Городківської сільської ради, що входить до Городківської сільської територіальної громади Тульчинського району Вінницької області.

Початкова ціна лоту складала 495 588,07 грн. Перемогла ставка від фермерського господарства "Гичак Я.К.", яка становила 3 020 001 грн.

В Україні відкрита нова сторінка земельних відносин

"Такий вдалий аукціон доводить, що нова сторінка земельних відносин в Україні відкрита. Адже проєкт "Земельний банк" - це про прозорий ринок землі, без тіньових схем у використанні державних земель", - пояснив Коваль.

Також міністр зазначив, що проєкт відкриває рівні можливості для всіх аграріїв: від великих агро-корпорацій до малих фермерів, які прагнуть розширити свій бізнес. А також для початківців та переселенців, які хочуть розпочати аграрну справу.

Повідомляється, що загалом Фонд держмайна на платформі "Прозорро.Продажі" проведе 16 земельних аукціонів. Кошти від онлайн торгів підуть в державний та місцевий бюджети.

Також до кінця року ФДМУ планує виставити на електронні торги майже 100 тисяч гектарів державних с/г земель у 20 областях України. Для реалізації проєкту Фонд створив ТОВ "Державний земельний банк" – перший державний оператор земель сільськогосподарського призначення, що на 100% належить державі.

Які умови участі

Для ознайомлення з лотами та участі в торгах можна скористатися електронною торговою системою "Прозорро.Продажі" або зайти на вебсайт "Земельного банку" в розділ "Мапа". 

Щоб взяти участь в аукціоні з оренди державної землі, потрібно виконати кілька кроків. Спочатку необхідно обрати лот, уважно ознайомившись з усією наданою інформацією про нього. Після цього слід зареєструватися на одному з підключених до системи майданчиків.

Наступним кроком є подання заяви на участь в аукціоні через електронний кабінет. Важливо не забути сплатити реєстраційний та гарантійний збори, які є обов'язковими для участі.

Під час самого аукціону учасник має можливість запропонувати свою ставку, намагаючись зробити її переможною. Після завершення торгів потрібно пройти кваліфікацію.

Якщо ви стали переможцем, останніми етапами будуть укладення договору за результатами аукціону та сплата суборендної плати за перший рік. Виконання всіх цих кроків дозволить вам успішно взяти участь в аукціоні з оренди державної землі та, за сприятливих умов, отримати право на її використання.

На мапі можна переглянути деталі про кожну ділянку, її розташування, площу, стартову ціну та інші характеристики.

Нагадаємо, Фонд державного майна України презентував проєкт "Земельний банк" 17 вересня. Захід організовано спільно з проєктом USAID/UKaid "Діяльність у рамках реформи державних підприємств України" (SOERA).