Варшавська біржа слідом за "Кернел" виключила з індексів "Овостар Юніон"

Варшавська біржа слідом за "Кернел" виключила з індексів "Овостар Юніон"
Фото: сайт "Овостару"

Акції агропромислової групи "Овостар Юніон", яка є одним із провідних виробників яєць та яєчних продуктів в Україні, після сесії 26 вересня будуть виключені зі списку учасників індексів WIG, WIG-CEE, WIG-food та WIG-Ukraine на Варшавській фондовій біржі, передає "Інтерфакс-Україна".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Причиною цього вказано те, що компанія "Овостар" більше не відповідає критеріям перерахованих вище індексів, оскільки частка її акцій у вільному обігу (free-float) становить менше 10%.

Раніше ж, після сесії 7 вересня, з індексів Варшавської біржі з тієї ж причини було виключено акції ще більшого українського агрохолдингу "Кернел". Зокрема, вони були виведені з індексів mWIG40, mWIG40TR, WIG140, WIG-ESG, WIG, WIG-food, WIG-CEE та WIG-Ukraine, а також CEEplus.

У результаті в індексі WIG-Ukraine залишаться акції лише шести українських емітентів, при цьому на частку двох із них припадатиме понад 80% у кошику індексу. Наразі частка "Астарти" в індексі складає 39,3%, ІМК - 26,9%, "Овостару" - 19,2%, Coal Energy - 5,5%, KSG Agro - 4,1%, "Агротону" - 3,2%, "Мілкіленда" - 1,8%.

Індекс WIG-Ukraine почав розраховуватись з 4 травня 2011 року. За базову позначку 1000 пунктів було взято 31 грудня 2010 року. WIG-Ukraine є індексом сукупної прибутковості, тому при його розрахунку враховуються як ціни акцій, так і доходи від дивідендів та прав підписки. На даний час значення індексу складає 246,1 пунктів, за понеділок він знизився ще на 2,77%.

За підсумками угоди 13 вересня міжнародна страхова група Fairfax Financial Holdings (Канада) збільшила свою частку в Овостар Юніон з 17,5% до 27,5%. Одночасно з його акціонерів вибув пенсійний фонд Generali OFE під управлінням польського Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA, якому належало 10,93% акцій.

Попереднього разу Fairfax Financial значно збільшила частку у капіталі "Овостару" - з 10,39% до 17,5% - за підсумками угоди від 30 червня цього року, коли продавцем виступив пенсійний фонд Allianz OPF. Ще раніше Fairfax суттєво збільшив частку у компанії у березні 2021 року – з 5,35% до 10,39%.

"Овостар Юніон" у середині червня 2011 року провела первинне розміщення на Варшавській біржі 25% акцій по 62 злотих за акцію та залучила 33,2 мільйона доларів. Мажоритарний пакет її акцій у розмірі 67,93% перебуває у власності Prime One Capital Limited, яка контролюється гендиректором Борисом Бєліковим та головою ради директорів Віталієм Вересенком. Наразі акції також котируються за курсом 62 злотих за штуку.

У першому півріччі 2023 року "Овостар Юніон" отримав 20,63 мільйона доларів чистого прибутку, тоді як аналогічний період 2022 року завершив із чистим збитком 19,78 мільйона доларів. Виторг агровиробника зріс на 56,8% до 88,69 мільйона доларів, що сталося переважно завдяки зростанню цін на продукцію.