Акції Tesla подешевшали майже на 40% через надмірну увагу Ілона Маска до Twitter

Акції Tesla подешевшали майже на 40% через надмірну увагу Ілона Маска до Twitter

Акції американської автомобільної компанії Tesla Ілона Маска впали з кінця вересня на майже 40%, тоді як фондовий індекс Standard & Poor's 500 додав 12% за цей період.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначає видання, розпродаж акцій Tesla прискорився після того, як минулого тижня стало відомо про плани виробника електромобілів тимчасово призупинити виробництво на заводі в Шанхаї.

Акції лідера галузі електромобілів перебували у вільному падінні протягом останніх кількох місяців, впавши майже на 40% з кінця вересня, порівняно з 12% зростанням індексу S&P 500.

"Акції впали на 4,1% до 160,95 доларів США в Нью-Йорку. А у вівторок впали ще на  6,5% , знизивши ринкову капіталізацію нижче 500 мільярдів доларів", - пише видання.

Занепокоєння щодо попиту на електромобілі, а також заклопотаність власника  Tesla Ілона Маска соціальною мережою Twitter, яку він придбав у жовтні за $ 44 млрд,  сильно вплинули на акції цього року.

Tesla вперше досягла  капіталізації в 500 мільярдів доларів у листопаді 2020 року після того, як ціна її акцій підскочила більш ніж у шість разів перед її включенням до S&P 500.

"У той час як Tesla  намагалася впоратися з постійним дефіцитом поставок, різким зростанням вартості сировини та перебоями у виробництві, особливо в Китаї, поглинання Маском соціальної медіа-компанії Twitter і його намір зосередитися на зміні цієї платформи стурбувало інвесторів тим, що виробник електромобілів більше не в центрі уваги свого власника", - констатує Bloomberg.

Нагадаємо, попри всі негаразди, Tesla поступово виходить на ринок роботів. Так, виробник електрокарів продемонстрував на AI Day 2022 прототип двоногого робота-гуманоїда Optimus. Під час презентації робот вперше ходив без будь-яких механічних опор і розмахував руками в повітрі