- Тип
- She Congress 2024
- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Лідерство, яке змінює світ: уроки адаптації, відповідальності та любові до справи від учасниць SHE Congress
26 вересня 2024 року у місті Київ відбувся захід SHE Congress 2024 від WoMo, який об’єднав сотні людей та понад 50 спікерок для обміну досвідом жіночої реалізації. Лідерство в сучасних умовах вимагає адаптивності, чутливості до змін і людей навколо, а також постійного розвитку. Українські жінки-лідерки демонструють нові підходи, які допомагають рухатися вперед у непростий час, коли війна і соціальні зміни вимагають нових навичок і підходів до управління. Що таке лідерство і як адаптуватись до складних умов — читайте у репортажі Delo.ua.
Дискусія “She in Business. Як адаптувалися, де ми зараз, як розвиватися у невизначені часи?” про сучасне лідерство нагадала про важливість відповідальності, чутливості до контексту та непохитної любові до того, що ти робиш.
Кожна з учасниць ділились своїми спостереженнями і досвідом, будуючи картину нової епохи управління, яка починає формуватися в умовах змін, викликаних війною.
Модераторкою виступила маркетолог Foundation Coffee Roasters, співзасновниця Paint Digital Agency Ольга Дівущак, яка запитала у спікерок, які саме якості в сучасних умовах є найважливішими для лідерів.
Голова наглядової ради компанії Киівський БКК Юлія Ярмоленко зауважила, що незалежно від обставим, маючи на увазі ранкову ракетну небезпеку, українські підприємці рухаються до своїх цілей та адаптуються до поточних умов.
Відповідаючи на питання модераторки, вона наголосила, що серед якостей лідера перш за все виділяється відповідальність, яка дає змогу розуміти, де ти є, відповідальність за команду, яку ти ведеш, а також за суспільство.
“Бізнес це про ком’юніті всередені компанії, про клієнтів та податки, що дає можливість підтримувати економічнй фронт”, - вважає Юлія Ярмоленко.
Друге — це адаптивність і вміння оперативно приймати нові виклики та ефективні рішення. На думку Юлії, креативність у підходах і важливе місце серед лідерських якостей мають займати баланс і гармонія в собі та з колективом.
Маркетолог Foundation Coffee Roasters, співзасновниця Paint Digital Agency Ольга Дівущак погодилась з колегою, адже багато чого залежить від лідерки і як вона може адаптуватись в поточних умовах.
CEO Kacho Group, креативна директорка Kachorovska Аліна Качоровська вважає, що лідеру допомагає сфокусування на собі та любов до себе.
"Коли ти займаєшся своїм тілом, обличчям, інтелектом, споживаєш якісний контент, одягаєш речі, які приємні для тіла, все це приносить сатисфакцію та задоволення. Це створює основу для того, щоб прийти на роботу зарядженою, бути лідером, здатним вести за собою команду", - наголосила Аліна.
Саме турбота про себе та свідоме ставлення до свого внутрішнього світу допомагає бути ефективними, приймати зважені рішення і виставляти пріоритети.
Інший аспект, який обговорювали учасниці – це емпатія. Як зазначила CEO холдингу Stoic, власниця компанії Украфлора Олена Ялова, сучасний лідер має бути здатним не лише чути свою команду, але й розуміти її психологічний стан. В умовах, коли суспільство переживає глибокі травми, емпатія стає основою ефективної взаємодії. Жінки-лідерки, за словами Олени, часто є більш емпатичними, що дає їм змогу бути успішними в сучасних умовах. Вона додала, що не менш важливим є постійний розвиток.
"Кожного дня з'являються нові технології, і якщо ви хочете бути сучасним лідером, треба постійно навчатися", – підкреслила Олена Ялова.
Співвласниця HONEY та Завертайло Ганна Завертайло поділилася своїми думками про важливість чутливості в лідерстві.
"Якщо ми говоримо про лідера, який вже досяг певних результатів, у нього є необхідні навички і здібності. Але в сучасних умовах жодному лідеру не завадить пропрацювати свою чутливість", - підкреслила Ганна.
Вона додала, що ця якість допомагає керівникам краще розуміти ситуацію, відчувати наративи, контент і людей, які працюють поруч. Бути "чутливішими до себе та інших" — це порада, яку отримали всі учасниці дискусії та гості заходу.
Обговорення також торкнулося питання створення середовища, де люди знаходять мотивацію для зростання. CEO та співзасновниця Gunia project Марія Гаврилюк вважає, що лідер повинен створювати і заряджати команди.
"Лідер повинен створити здорове середовище, де кожен може розкрити свій потенціал", - каже Марія Гаврилюк.
Вона додала, що зібрати команду, надихнути її на досягнення і постійно розвивати — це справжній талант, який вимагає багато роботи, навчання і різноманітних навичок.