НБУ курс:

USD

41,83

+0,09

EUR

43,91

+0,11

Готівковий курс:

USD

42,08

42,05

EUR

44,40

44,25

Податки, волонтерство, взаємодопомога: рецепт відповідального бізнесу від сумських фармацевтів

Податки, волонтерство, взаємодопомога: рецепт відповідального бізнесу від сумських фармацевтів

Після початку повномасштабної війни генерального директора групи фармацевтичних компаній “Кусум” Раджива Гупту якось запитали, чи планує він і далі продовжувати діяльність у воюючій країні. На що пан Гупта відповів ствердно, додавши: “Треба, щоб працювала економіка, сплачувалися податки, люди отримували зарплату. Бо без цього країні буде дуже складно перемогти”. Тим самим він фактично сформулював принцип, яким керується у своїй повсякденній роботі весь відповідальний бізнес, який розуміє свою роль у підтримці економіки та країни в цілому. 

І це не просто пафосні слова. “Кусум” гідно прийняв виклики війни, навіть несучи втрати. Нагадаємо, що до складу компанії входять чотири сучасних заводи: три в Індії й один в Україні, а також два власних науково-дослідних центри. Український завод з виробництва ліків розташовано у м. Суми, яке від початку повномасштабної війни потерпає від обстрілів та спроб агресора окупувати цей регіон. Але це не зупиняє команду “Кусум”, ака не тільки не припинила діяльності, а й активно підтримує Україну на всіх рівнях - від податків, сплачених до державного та місцевих бюджетів до допомоги силам оборони, лікарням та громадам. 

Протягом 2023 року групою компаній Кусум було  сплачено 410,7 млн грн податків та зборів.

І це в ситуації, коли компанія на початку війни пережила вимушену зупинку виробництва та релокацію працівників. 

На питання, що допомагає працівникам компанії та її керівництву не опускати руки та попри будь які обставини не знижувати обертів у самому “Кусум” відповідають просто: “Волонтеримо, допомагаємо один одному, годуємо, забезпечуємо житлом, перераховуємо особисті кошти, служимо в територіальній обороні та Збройних силах України і продовжуємо працювати задля перемоги”. Тож, свідома побудова відповідального бізнесу стає фактором і його здатністю протистояти кризам. Чому? Тому що самі працівники розуміють, що те, що вони роблять - потрібно, важливо, на часі.  

Команда - запорука стійкості

За словами Раджива Гупти, компанія з перших хвилин повномасштабного вторгнення робила все можливе в першу чергу для того, щоб забезпечити безпеку своїх співробітників. Керівництво компанія та її підрозділів постійно залишалось на зв’язку зі співробітниками. У той же час працівники, які мешкали в західних та центральних областях України, приймали в себе тих, хто виїжджав із небезпечних зон та допомагали їм знайти житло. І що не менш важливо, компанія продовжувала виплачувати заробітну плату, навіть попри те, що виробництво було заблоковане. Компанія фактично не працювала. 

Допомога як покликання фармацевтичного бізнесу 

Фармацевтичний бізнес, в силу того, що виробляє продукцію, яка покликана лікувати людей та рятувати їх життя, природно орієнтований на допомогу. Це відчуває та реалізує на практиці команда “Кусум”.     

Загалом вартість автомобілів і військової техніки, переданих «Кусум» армії вже перевищує $700 тис. Загальна сума допомоги від «Кусум» складає понад $5 млн. 

Від початку війни понад 1000 медичних установ і некомерційних організацій отримали від «Кусум» гуманітарну допомогу лікарськими засобами. Допомога надавалася з перших днів війни, навіть під час обстрілів. 

Допомога надавалася з перших днів війни, навіть під час обстрілів. 

Коли ж на початку 2022 НБУ відкрив спецрахунок для збору цільової фінансової допомоги ЗСУ, компанія перерахувала на нього 11,5 млн грн

Впродовж останніх двох з половиною років було надано багато різнопланової допомоги. Військовим підрозділам передано дрони, автівки, човни, тепловізори, засоби першої необхідності, ліки.   

Від початку війни понад 1000 медичних установ і некомерційних організацій отримали від «Кусум» гуманітарну допомогу лікарськими засобами

Тільки за 2023 рік можна перелічити багато прикладів. У березні минулого року співробітники зібрали власні кошти та передали на фронт позашляховик. У червні 2023 року стартував соціальний проєкт компанії «Дякуємо українським лікарям», спрямований на підтримку лікарів, які проживають в Україні та допомагають людям у воєнний час. У той же час компанія придбала та передала інфрачервоний тепловізор для потреб Добровольчого формування № 8 Сумської територіальної громади. У листопаді того ж року силам оборони передали дрон Mavic III.

Машини, човни, тепловізори, дрони, ліки - "Кусум" з перших днів війни підтримує сили оборони

Міжнародна гуманітарна допомога 

гуманітарна допомога для України від Індії надається на регулярній основі - гуманітарні вантажі прибувають кілька разів на рік

Важливою стала й допомога Україні, організована групою фармацевтичних компаній “Кусум” спільно з посольствами України в Індії та Індії в Україні. Нагадаємо, протягом перших тижнів війни було зібрано 25 т гуманітарної допомоги, яку військовими літаками доправили до Варшави, а звідти відправили вантажівками в Україну. І це стало не єдиноразовою акцією. У травні 2022 року прибула друга партія гуманітарної допомоги на загальну суму $900 тис. Найважливіше те, що тепер гуманітарна допомога для України від Індії надається на регулярній основі - гуманітарні вантажі прибувають кілька разів на рік та розподіляють між військовими, госпіталями, лікувально-профілактичними закладами.

Приклад таких компаній як ”Кусум” демонструє, що в Україні вже сформувався прошарок відповідального прозорого бізнесу, який розуміє своє значення у підтримці і розвитку держави і здатен діяти як на локальному, так і на міжнародному рівнях задля наближення перемоги України.