- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Інфляція в Україні у серпні прискорилася до 7,5%
Інфляція на споживчому ринку в серпні 2024 року порівняно з липнем становила 0,6%, з початку року – 4,9%. У річному вимірі інфляція прискорилася: відносно серпня 2023 року споживчі ціни зросли на 7,5%, тоді як у липні зростання становило 5,4%.
Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Як мінялись ціни
Згідно зі статистичними даними, на споживчому ринку в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%.
Найбільше (на 7,1% та 5,2%) подорожчали яйця та овочі.
На 2,4–0,7% зросли ціни на хліб, цукор, макаронні вироби, продукти переробки зернових, соняшникову олію, рис, м'ясо та м'ясопродукти, молоко та молочні продукти, масло, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби.
Водночас на 7,4% знизилися ціни на фрукти.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,4%.
Одяг і взуття подешевшали на 2,9%, зокрема, взуття – на 3,4%, одяг – на 2,4%.
Ціни на транспорт зросли на 0,6% в основному через подорожчання автомобілів на 1,2%, проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 0,6%, а також палива та мастил на 0,5%.
Нагадаємо, у липні 2024 року споживчі ціни залишилися на тому ж рівні, що й у червні, але з початку року зросли на 4,3%, а за останній рік - на 5,4% (в червні ці показники склали 2,2%, 4,3% та 4,8% відповідно). У травні ІСЦ збільшився на 0,6% до попереднього місяця, прискоривши річну інфляцію до 3,3%, що стало першим епізодом прискорення інфляції за півтора року. Перед цим, у квітні та березні, річний показник становив 3,2%, що було мінімальним рівнем зростання цін з кінця 2020 року.
Очікується, що за підсумками 2026 року інфляція ще більше сповільниться – до 5%.
Більш детально про те, як низька інфляція впливає на економіку, читайте у статті Delo.ua "Рекордно низька інфляція: як це впливає на економіку і що дорожчатиме до кінця року".
Фото: ua.depositphotos.com