- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Мінцифри та БЕБ підписали меморандум про співпрацю: про що домовились
Міністерство цифрової трансформації та Бюро економічної безпеки (БЕБ) уклали меморандум про співпрацю для підвищення рівня прозорості закупівель БпЛА для потреб сил безпеки та оборони України.
Про це повідомляють пресслужби Мінцифри та БЕБ.
Про що йдеться у меморандумі
Зазначається, що у межах меморандуму домовилися про:
- розвиток співробітництва для забезпечення економічної безпеки держави;
- моніторинг закупівель у межах Національної програми інформатизації;
- запровадження ІТ-інструментів для підвищення ефективності роботи БЕБ;
- створення Єдиної інформаційної системи Бюро економічної безпеки.
За словами в.о. директора БЕБ Сергія Перхуна, таке партнерство сприятиме не лише розвитку обох інституцій, а й підвищить рівень прозорості державних закупівель.
"Досвід, який має Мінцифри у цифровізації та впровадженні програмних засобів – це нові можливості та інструменти для аналізу інформації в розслідуваннях Бюро, використання яких безперечно позитивно впливатиме на ефективність БЕБ", - зауважив Перхун.
В свою чергу у Мінцифри зауважили, що протягом останніх 5 років відомство працює над розбудовою цифрової держави, і головний принцип його роботи є бути ефективними, прозорими та підзвітними.
"Ділимося найкращими практиками цифровізації та обʼєднуємо зусилля з Бюро економічної безпеки, щоб моніторити закупівлі дронів та грантів, які українські виробники отримують від defense tech-кластера Brave1", - заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Також у Мінцифри наголосили, що цифровізація прибирає людський фактор та робить процеси прозорими.
"Тож співпраця з Бюро економічної безпеки — ще один важливий крок до боротьби з корупцією та збереження коштів держави", - підсумували у відомстві.
Під час підписання меморандуму сторони також обговорили перспективні напрями співпраці у побудові Єдиної інформаційної системи БЕБ, створення якої передбачено законодавчо.
ЄІС має стати ключовим інструментом для виявлення та оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави шляхом аналізу великих обсягів даних. Система пришвидшить та збільшить ефективність складання аналітичних висновків і рекомендацій. А також допоможе у прогнозуванні негативних явищ в економіці.