- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
"Національний кешбек" хочуть поширити на книжки
Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) разом із комітетом Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики й Українським інститутом книги (УІК) пропонують включити до програми "Національний кешбек" придбання книжок і послуги книгарень.
Про це повідомляє пресслужба Мінкультури.
Там зазначили, що в переліку послуг та товарів, доступних для кешбеку, відсутні послуги розповсюджувачів книговидавничої продукції (книгарень). Крім того, кошти кешбеку неможливо використати на придбання готових книжок.
Саме тому МКІП, комітет Ради та УІК звернулися до Міністерства економіки із пропозицією внести зміни до базової постанови, доповнивши Перелік кодами МСС:
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua- 5942 "Книгарні";
- 5192 "Книги, періодичні видання та газети".
МКІП, комітет Ради та УІК наголошують на тому, що підтримка українських книгорозповсюджувачів у рамках експериментального проєкту "Національний кешбек" повинна стати важливою і неодмінною складовою державної політики підтримки цілісного українського культурного продукту.
Також там нагадали про досвід реалізації державної програми "єПідтримка". За два місяці її дії, з грудня 2021 по лютий 2022 року, майже 9 мільйонів українців витратили загалом 3,4 мільярда гривень, і найбільше коштів пішли саме на придбання книг.
Про "Національний кешбек"
Нагадаємо, 2 вересня в Україні офіційно стартувала програма "Національний кешбек", за якою українцям компенсуватимуть 10% витрат на придбання товарів вітчизняного виробництва. Наразі вона працює в режимі бета-тестування, яке орієнтовно триватиме близько місяця.
Сума кешбеку буде нараховуватися на спеціальні рахунки з максимальним лімітом у 3 тисячі гривень на місяць. Кешбек можна отримати за покупки будь-яких споживчих товарів українського виробництва, за винятком підакцизних товарів, вина без спирту, медових напоїв та ліків.
Щоб долучитися до програми, потрібно відкрити спеціальний рахунок у банку і отримати картку. Далі слід активувати послугу "Національний кешбек" у мобільному додатку "Дія".
Станом на 4 вересня українські банки сумарно випустили 288 тис. карток, на які нараховуватимуть компенсацію за програмою "Національний кешбек".
Також додамо, що до кінця 2024 року до програми "Національний кешбек" може долучитися дві третини комерційних банків, щонайменше 50% виробників товарів широкого вжитку та до двох третіх великих ритейлерів (мереж супермаркетів, великих спеціалізованих магазинів тощо).
Фото: ua.depositphotos.com