НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,34

42,25

EUR

44,40

44,15

Міноборони кодифікувало індивідуальний набір розмінування українського виробництва

Міноборони кодифікувало індивідуальний набір розмінування українського виробництва
Фото: Пресслужба Міноборони

Міністерство оборони України кодифікувало індивідуальний набір виявлення, маркування та розмінування. Цей виріб виготовляє українське підприємство із вітчизняних комплектуючих.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Розробники створювали набір з урахуванням того, що військовим доводиться працювати в дуже складних умовах, на різних типах місцевості, а також мати справу із "пастками на сапера", які окупанти облаштовують під час мінування територій.

"Створюючи набір розмінування, вітчизняні розробники використовували досвід як іноземних партнерів, так і унікальний досвід українських захисників, набутий під час відбиття широкомасштабного вторгнення РФ", - зазначають в Міноборони.

Фото: Пресслужба Міноборони

Для того, щоб створити власний, з урахуванням запитів українських воїнів набір для розмінування, розробники проаналізували зразки подібних індивідуальних наборів, що існують у інших арміях світу.

Що входить до набору

Згідно з повідомленням Міноборони, до складу кожного набору входить більше десяти предметів, які знадобляться військовослужбовцю під час виконання завдань з виявлення та позначення вибухонебезпечних предметів. Зокрема, це компактний саперний щуп з діелектричного матеріалу, багаторазова "кішка" для тралення "розтяжок", шнур-паракорд, комплекти для чекування запалів та підривачів, люмінофорні джерела світла для нічного маркування тощо.

Фото: Пресслужба Міноборони

Декілька сотень таких наборів вже перебувають у військах - виробник надав їх безкоштовно для використання у різних підрозділах Сил оборони.

У відомстві нагадують, що виробники і розробники зразків ОВТ із додатковими запитаннями щодо процесу кодифікації виробів можуть звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки на електронну пошту:  [email protected].

Розмінування в Україні

Україна сподівається повернути 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами та мінами земель у господарське використання протягом 10 років.

Якщо проблема замінування не буде ефективно вирішуватись, кількість жертв від мін до 2030 року може сягнути 9 тисяч.

З початку 2024 року сапери обстежили понад 171,7 тисячі гектарів сільськогосподарських земель, запланованих для першочергового обстеження та розмінування. Більш ніж 156,6 тисячі гектарів вже повернули аграріям для господарського використання.

Найвищі темпи розмінування у Херсонській області – 146 тисяч гектарів. Це майже 60% від запланованого у цьому регіоні на поточний рік. В Харківській області за перше півріччя розмінували 11,3 тисячі гектар, а в Миколаївській – 8,3 тисячі.