- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Велика Британія ввела санкції проти суден та організацій, що повʼязані з експортом російського газу
Уряд Великої Британії 26 вересня запровадив нові санкції проти пʼяти суден і двох компаній, які беруть участь у транспортуванні російського скрапленого природного газу (СПГ), включаючи проєкт "Арктик СПГ 2". Про це повідомляє пресслужба британського уряду.
Зазначається, що СПГ має вирішальне значення для російської економіки та є суттєвим джерелом доходів для країни. Зокрема, РФ намагається підвищити свою частку на світовому ринку СПГ з 8% до 20%.
"Раніше Велика Британія спільно зі США та Євросоюзом вже запровадила обмеження щодо проєкту "Арктик СПГ 2", що змусило його скоротити виробництво. А сьогоднішні дії спираючись на це, спрямовані на судна та організації, задіяні в російському секторі СПГ, і беруть участь у проєктах, важливих для майбутнього виробництва енергії в Росії", — йдеться у повідомленні.
Нові обмежувальні заходи стосуються таких суден:
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua- Pioneer (IMO 9256602)
- Asya Energy (IMO 9216298)
- Nova Energy (IMO 9324277)
- "Північне небо" (IMO 9953523)
- SCF La Perouse (IMO 9849887)
Також під санкції потрапили оператори цих суден:
- Ocean Speedstar Solutions OPC (оператор суден Pioneer і Asya Energy)
- White Fox Ship Management (оператор судна "Північне небо")
Додамо, що зазначеним суднам заборонено входити до портів Великої Британії, і вони можуть підлягати ряду інших обмежень, включаючи арешт та відмову в реєстрації.
Також Британія вже запровадила санкції проти 15 суден та організацій, залучених у російському СПГ-секторі.
Нагадаємо, у червні міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що потрібно "полювати" на танкери, які незаконно перевозять по світу російську нафту.
Європа збільшила імпорт російського газу вперше за два роки
У травні 2024 року імпорт газу з Росії до Європи вперше за майже два роки війни перевищив поставки з США, попри те, що європейські країни докладають значних зусиль для зниження залежності від російського блакитного палива.
За даними аналітичної компанії ICIS, у травні постачання російського трубопровідного газу та скрапленого природного газу склали 15 відсотків від загального обсягу поставок до країн ЄС, а також до Великобританії, Швейцарії, Сербії, Боснії та Герцеговини та Північної Македонії.
Частка скрапленого газу зі США становила 14 відсотків, що є найнижчим показником із серпня 2022 року.
Зростання відбулося в основному за рахунок збільшення постачання російського СПГ - через вихід з ладу одного з американських експортних об'єктів. Також Росія відправила більше газу через Туреччину – напередодні планового технічного обслуговування у червні.
Джерело фото: ua.depositphotos.com