"Енергоатом" підписав контракт з британською компанією Urenco на постачання уранового палива

"Енергоатом" підписав контракт з британською компанією Urenco на постачання уранового палива
Петро Котін та головний виконавчий директор Urenco Борис Шухт підписали контракт. Фото: "Енергоатом"

27 листопада ДП "НАЕК "Енергоатом" та британська компанія Urenco підписали контракт на постачання збагаченого уранового палива для українських атомних електростанцій. Згідно з угодою, Urenco буде постачати збагачений уран до 2035 року, з можливістю продовжити контракт до 2043 року.

Про це повідомили в "Енергоатомі".

Міністр енергетики України Герман Галущенко підкреслив важливість виробництва ядерного палива для національної безпеки, вказавши, що співпраця з міжнародними партнерами у цій галузі є стратегічно важливою.

Окрім цього, дана угод стане черговим кроком на шляху витіснення Росії зі світового ринку в атомній галузі. Президент "Енергоатома" Петро Котін назвав цей контракт "важливою стратегічною домовленістю" і визначив його як крок до забезпечення стабільних поставок збагаченого урану для виробництва ядерного палива протягом наступних десяти років. Це стало черговим кроком до забезпечення енергетичної незалежності України.

Зазначається, що термін дії чинних контрактів з Urenco на постачання ядерних матеріалів  закінчується у 2025 році, тому було вкрай важливим продовжити довгострокове співробітництво, яке забезпечить стабільність постачання збагаченого урану для українських АЕС.

Після того, як Україна повністю відмовилася від російського ядерного палива, єдиним постачальником його американська компанія Westinghouse. А постачальником збагаченого урану, який використовується для виробництва палива Westinghouse, є британська компанія Urenco Enrichment Company Ltd (Urenco).

Додамо, Україна вела переговори з британською Urenco Group щодо закупівлі збагаченого урану ще з квітня 2022 року.