НБУ анулював ліцензії двом страховикам

НБУ
Фото: пресслужба НБУ

Національний банк анулював усі ліцензії страхового товариства "Мегаполіс" і страхової компанії "ТАСТ-Гарантія" через ризикову діяльність, яка загрожує інтересам страхувальників та інших кредиторів.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Зазначається, що регулятор анулював страховим компаніям всі ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

НБУ у липні-серпні цього року провів планову інспекційну перевірку "Мегаполіс", а в серпні-вересні цього року – планову інспекційну перевірку ПРАТ “СК ТАСТ-Гарантія".

За результатами інспектування встановлено факт здійснення компаніями  ризикової діяльності, що загрожує інтересам кредиторів та страхувальників:

  • формування страхових резервів у недостатньому розмірі більш як два рази упродовж календарного року більше ніж на 10 відсотків від їх достатнього розміру;
  • укладання нових договорів страхування за наявності простроченої кредиторської заборгованості за страховими виплатами, термін прострочення якої становить більше 30 календарних днів.

Крім того, ПРАТ “СК “ТАСТ-Гарантія" порушила норматив за обсягом активів.

"Виявлення фактів здійснення небанківською фінансовою установою ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та/або інших кредиторів такої установи, є підставою для ухвалення рішення про анулювання ліцензій. Рішення про анулювання ліцензій зазначеним страховим компаніям набирають чинності з 17 листопада 2023 року", – повідомили в НБУ.

Там додали, що після відкликання ліцензій компанії втрачають право займатися страховою діяльністю, але не звільняються від необхідності виконувати свої зобов'язання за договорами.

Нагадаємо, НБУ з 31 жовтня застосував заходи впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування компаніям "Форміка", "Велтлінер" та "Престиж".

Також в останні два місяці ринок залишили відразу декілька малих СК. Так, у вересні НБУ анулював 20 ліцензій СК "Каштан" (частка на ринку - 0,01%) за недотримання нормативів. До цього регулятор відкликав ліцензії у СК "Амальтея".

За невідповідність вимогам структури власності було анульовано ліцензії СК "Гештальт Груп" (частка на ринку - 0,03%), а за неусунення порушення ліцензійних умов - СК "Інто" (частка на ринку - 0,2%).