НБУ курс:

USD

41,81

--0,01

EUR

48,52

--0,28

Готівковий курс:

USD

41,77

41,67

EUR

48,86

48,65

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Українців попередили про фейкові листи від імені суду зі згадками справжніх ФОПів

Українців попередили про фейкові листи від імені суду зі згадками справжніх ФОПів
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

На поштові скриньки користувачів почали надходити фейкові повідомлення від шахраїв, які ті видають за офіційні листи від господарського суду певної області.

СПЕЦПРОЄКТ: ВЛАСНА СПРАВА

Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і  вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.

Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні

Дізнайтесь більше

Про це повідомляє пресслужба МВС.

У цих листах шахраї повідомляють про нібито "постанову про стягнення коштів".

Як діють зловмисники та як захиститися

Згідно з повідомленням, шахраї маскують свої листи під офіційні домени gov.ua, використовуючи справжні назви існуючих ФОП та реальні адреси.

Листи містять PDF-файли, в яких сховане шкідливе програмне забезпечення для шпигування. Після відкриття файлу зловмисники отримують віддалений доступ до пристрою жертви.

Як захиститися

Щоб вберегтися, у МВС радять уникати використання публічних поштових сервісів на робочих комп’ютерах. Також не слід відкривати вкладення у підозрілих листах. Їх слід проігнорувати та негайно видалити не взаємодіючи з ними.

Нагадаємо, на початку вересня Кіберполіція повідомила, що аферисти надсилають повідомлення з пропозиціями легкої онлайн-роботи. Схема полягає у купівлі та продажу на іншому сайті товару, нібито для його популяризації.

За даними правоохоронців, спочатку аферисти дійсно виплачують невеликі суми, аби викликати довіру. Надалі зловмисники вимагають зареєструватися на шахрайському сайті, де необхідно поповнити «баланс» для покупок. Потім задля виведення коштів вимагають нові перекази.

Джерело фото: ua.depositphotos.com