НБУ курс:

USD

41,53

+0,02

EUR

45,00

--0,16

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,30

45,10

Через атаки дронів та зменшення виробництва: російський експорт нафтопродуктів продовжує падати

нафта
Росія скорочує експорт нафтопродуктів. Фото: Depositphotos

Росія продовжує скорочувати морський експорт нафтопродуктів у лютому після січневого зростання. Це викликано скороченням виробництва, штормами та атаками безпілотників.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише Reuters.

Згідно з підрахунками видання на основі даних LSEG та ринкових джерел, експорт дизельного палива та газойлю з російських портів впав минулого місяця приблизно до 3,6 мільйона метричних тонн, що на 6% менше, ніж у січні. 

Основними імпортерами російського дизпалива та газойлю в лютому залишалися Туреччина та Бразилія. Експорт дизельного палива та газойлю з російських портів до Туреччини впав минулого місяця до 1,1 мільйона тонн, що на 11% менше, ніж у січні, тоді як навантаження для Бразилії впали на 10% на місячній основі до 0,47 мільйона тонн.

У лютому Росія відправила до африканських країн приблизно 1 мільйон тонн дизпалива та газойлю, що на 17% менше, ніж у січні, за даними про доставку. Найбільшими покупцями стали Марокко, Гана та Сенегал, пише Reuters.

Також констатується, що в лютому Росія відправила дизельний вантаж із балтійського порту Приморськ до Сирії – це перша відома пряма поставка до близькосхідної країни за понад десять років.

Водночас потужність первинної переробки нафти в РФ в автономному режимі зросла в лютому приблизно до 3,5 мільйона метричних тонн з 2,3 мільйона в січні. Збільшення простою потужностей означає, що нафтопереробні заводи виробляють менше палива.

Нагадаємо, імпорт сирої нафти до Індії з РФ в лютому впав до найнижчого рівня з січня 2023 року. Це свідчить про те, наскільки жорсткі санкції США порушили ланцюжки поставок.

Також повідомлялося, що Росія продовжує постачати нафту до Китаю. З 30 січня по 16 лютого жоден з шістнадцяти танкерів, що завантажували нафту ESPO в східному порту Козьміно, не потрапив до списку санкцій США