НБУ курс:

USD

41,51

--0,02

EUR

45,23

+0,23

Готівковий курс:

USD

41,60

41,49

EUR

45,41

45,20

Жінки стали частіше очолювати підприємства в Україні

Жінки стали частіше очолювати підприємства в Україні
Жінки все частіше очолюють бізнес. Фото: Depositphotos

Кількість підприємств в Україні, якими керують жінки, станом на 1 листопада 2024 року, сягнула майже 236 тисяч. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила Державна служба статистики.

Зазначається, що це становить 36,2% від загальної кількості активних підприємств. Порівняно з попереднім роком, частка жінок-підприємців зросла - у 2023 році цей показник становив 35,2%. Найбільша кількість жінок-керівників працює у сферах дошкільної та початкової освіти, архівах та бібліотеках.

Інфографіка: Держстат

До статистики увійшли підприємства за всіма організаційно-правовими формами господарювання. Сюди входять, наприклад, дитячі садки, де у 99% випадків керівником є жінка. Майже всіма бібліотеками (93%) також керують жінки.

Жінки-керівниці переважають на підприємствах споживчої кооперації (58,6% від усіх підприємств цієї сфери), в органах державної влади (56,2%), місцевої влади (52%), комунальних підприємствах (79%), профспілках (62%), кредитних спілках (54%).

Найбільше жінок-керівниць у Києві (41 тис.), Дніпропетровській (понад 19 тис.) та Одеській областях (понад 14 тис.). 

Нагадаємо, українки можуть отримати 150 тисяч гривень гранту для відкриття або розвитку власної справи у сфері агропідприємництва. Програма FemAgro спрямована на підтримку жінок, які хочуть розпочати або розвинути власну справу у сфері агропідприємництва, зокрема які займаються або планують займатися вирощуванням овочів, ягід, квітів та зелені на малих ділянках, у теплицях або вертикальних фермах.

Додамо, що 27% із 32 тисяч опитаних ФОПів планують закриватися найближчим часом. Зокрема, понад половини таких бізнесів припиняють роботу через різке зростання податкового навантаження.