Чехія під час візиту Зеленського оголосила про новий потужний оборонний пакет для України

Прем'єр Чехії Петр Фіала на спільній пресконференції в Празі з президентом України Володимиром Зеленським
Прем'єр Чехії Петр Фіала на спільній пресконференції в Празі з президентом України Володимиром Зеленським

Чехія передасть на потреби ЗСУ ударні вертольоти і сотні тисяч великокаліберних боєприпасів. Чехія також візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив президент України Володимир Зеленським  за результатами зустрічі з прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою.

"Хочу подякувати премʼєр-міністру Чехії Петру Фіалі, уряду та всій Чехії за новий потужний, дуже вчасний оборонний пакет для України – це саме те, що потрібно. Кожен такий прояв солідарності робить ближчим закінчення цієї страшної війни, розвʼязаної Російською Федерацією", - зауважив Зеленський.

Він також подякував за підтримку усіх українців, наших переселенців, які в Чехії отримали захист від російського терору, від цієї нелюдяності й агресії.

"Україна завжди буде вдячна за гостинність Чехії, за таку потужну підтримку, за допомогу нашим жінкам, дітям – усім українцям. Упевнений, разом забезпечимо всі необхідні умови, щоб наші люди могли повернутися додому, в Україну перемоги", - підкреслив Зеленський.

Як заявив прем'єр-міністр Петр Фіала, Чехія передасть Україні більше ударних вертольотів і сотні тисяч великокаліберних боєприпасів.

Крім того, Чехія візьме участь у підготовці українських пілотів, зокрема й на винищувачах F-16. Також країна передасть симулятори, аби пілоти могли тренуватися в Україні.

Фіала нагадав, що Чехія є одним з найактивніших "помічників" України в усіх галузях – фінансовій, економічній, гуманітарній, а також одним із найбільших постачальників військової техніки та амуніції.

"Кожен день від початку війни з Чехії в Україну відправляються в середньому 10 тисяч одиниць амуніції і щонайменше один танк, ЗРК, спеціальний автомобіль і тому подібне", - підрахував очільник уряду Чехії.

Він додав, що Прага також працює з іншими партнерами у напрямку ремонту важкої техніки на чеських підприємствах ВПК. Як приклад він навів ремонт танків Т-72 разом з Нідерландами.

Зеленський, який перебуває в Празі з візитом, наголосив, що Чехія надає не меншу допомогу, ніж великі європейські держави, і реагує дуже гнучко та вчасно.

Зауважимо, чеське військово-ремонтне підприємство VOP CZ в Новоїчиному спільно з “Укроборонпром” найближчим часом розпочнуть ремонт українських танків Т-64. 

Крім того, чеська ініціатива “Подарунок для Путіна” (Dárek pro Putina), зібрала 2,3 млн дол на закупівлю реактивної системи залпового вогню RM-70 і 365 ракет.