Німеччина отримала від Польщі запит надати Україні танки Leopard

Німеччина отримала від Польщі запит надати Україні танки  Leopard

Німеччина отримала офіційний запит Польщі на реекспорт танків Leopard 2 в Україну. Варшава посилює тиск на Берлін, щоб той надав свою згоду.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, пише Reuters.

Зазначається, що наразі  країни, які володіють танками Leopard і хочуть їх передати, повинні подати заявку до Федерального відомства економіки та експортного контролю Німеччини.

"Німці вже отримали наш запит про дозвіл на передачу Україні танків Leopard 2", – зазначив  Блащак.

Він також звернувся до німецької сторони з проханням приєднатися до коаліції країн, які підтримують Україну танками Leopard-2.

"Це наша спільна справа, адже на кону безпека всієї Європи!", підкреслив польський міністр оборони.

У свою чергу, Берлін заявив, що готовий діяти швидко, якщо між всіма союзниками буде консенсус.

Як заявив міністр економіки ФРН Крістіан Лінднер у коментарі телеканалу Welt, у Німеччині існує механізм схвалення заявок на реекспорт, і він буде застосований щодо танків Leopard 2, по дозвіл на передачу яких Україні звернулася Польща.

"Є усталена процедура. Коли надходить запит, офіційне звернення, тоді в уряді запускається ця процедура, а потім приймається рішення", - сказав Лінднер, не уточнивши, про які терміни може йтися.

Як заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, Варшава допускає створення коаліції з країнами, які готові дати Україні частину своїх Leopard 2, без участі Німеччини, якщо Берлін так і не погодить надання Україні цих танків. 

У свою чергу міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що ФРН не стане на заваді Польщі, якщо вона вирішить передати Україні танки Leopard без дозволу німецького уряду.