Радбез ООН підтримав розслідування щодо використання РФ іранських дронів

Радбез ООН підтримав розслідування щодо використання РФ іранських дронів

Більшість членів Ради Безпеки підтримали проведення розслідування експертами ООН використання країною-агресором РФ іранських дронів проти цивільного населення та інфраструктури України.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це пише Укрінформ.

Постійний представник Франції при ООН Ніколя де Рів'єр зауважив, що факти очевидні: Іран надав безпілотники Росії, яка використовує їх у своїй агресивній війні.

"Ці факти, що можуть бути визнані воєнними злочинами, твердо задокументовані", - сказав він

Франція вимагає, щоб Іран негайно припинив будь-яку підтримку агресивної війни, розв'язаної Росією проти України. Французький постпред закликав секретаріат ООН провести відповідне розслідування,

На закритій зустрічі членів Радбезу представник Росії зауважив, що РФ використовує власні безпілотники.

"Відтак важко зрозуміти, чому Росія не хоче, аби ми разом з експертами оглянули уламки дронів ", - іронічно поцікавився польський постпред.

"Росія вдається до шантажу, погрожуючи розірвати відносини з ООН, якщо секретаріат не підкорятиметься її волі", - додав дипломат.

Своєю чергою заступник постпреда Великої Британії при ООН Джеймс Каріук зауважив, що "Росію та Іран, які порушили резолюцію, схопили на гарячому, і тепер Москва вигадує аргументи, бо не може пояснити своїх діянь".

Ідею проведення розслідування під егідою ООН підтримали також США, Албанія, Ірландія, Норвегія, Гана, Мексика, ОАЕ, Кенія (тобто щонайменше 10 із 15 членів).

Зазначимо, постачання Іраном зброї заборонене резолюцією РБ ООН 2231 від 20 липня 2015 року.

Раніше президент Ізраїлю Іцхак Герцог надав офіційним особам США докази використання іранських дронів країною-агресором РФ в Україні

Нагадаємо, Іран офіційно заявив, що засуджує звернення Франції, Німеччини та Великої Британії до ООН з проханням розслідувати постачання Іраном зброї РФ і залишає за собою право відповідно реагувати на такі рішення країн ЄС.