- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Шмигаль збирається призначити головою АРМА нелегітимно обрану Думу - Лемєнов
Прем’єр Денис Шмигаль має намір протягнути через Кабмін призначення на посаду голови Державного агентства з управління та розшуку активів (АРМА) Олени Думи, яку громадські активісти називають нелегитимно обраною.
Про це написав на своїй сторінці в Facebook засновник громадської антикорупційної організації StateWatch Олександр Лємєнов.
“Сьогодні о 15-00 збирається Кабмін, Денис Шмигаль, який збирається призначити нелегітимну "переможницю" конкурсу на посаду глави АРМА Олену Думу.
Уряд в нас який? Колегіальний. Отож, Юлія Свириденко, Ольга Стефанишина, Олександр Кубраков, Ірина Верещук, Михайло Федоров, Вадим Гутцайт, Оксен Лісовий, Віктор Ляшко, Сергій Марченко, Денис Малюська, Олег Немчінов.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЗважте на позицію міжнародних партнерів, профільних громадських організацій, просто здравої логіки. Бо якраз Ви і будете нести відповідальність за провали, які допустить на посаді нелегітимно обрана Олена Дума, яка станом на зараз має лише 5 голосів. І протокол засідання, до слова, досі не підписаний. А саме це є правовою підставою звернення до Вас з метою призначення”, - написав Лємєнов.
Ухвалення рішення про призначення Думи може закінчитися кримінальними справами в НАБУ проти членів уряду, вважають громадські активісти.
Нагадаємо, 28 червня конкурсна комісія визначила нового директора Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) – держпосадовицю Олену Думу. Одразу після завершення конкурсу антикорупційні організації Transparency International Ukraine, Центр протидії корупції та StateWatch виступили з різкою критикою Думи та закликали Кабінет Міністрів не призначати її на посаду. Чекати рішення уряду не довелося – 30 червня свій голос за неї відкликав один з членів комісії, адвокат Дмитро Остапенко. Тепер у конкурсі мало б відбутися повторне голосування, але Кабмін вирішив винести питання на розгляд, не чекаючи на це.
Серед головних претензій до потенційної очільниці АРМА з боку антикорупційних органів – відсутність досвіду, політичні звʼязки та підозри у співпраці з РФ. Серед громадської спільноти існують припущення про контакти Олени Думи з екскерівником кримського управління СБУ, підозрюваним у держзраді Олегом Кулінічем, ідеться у заяві Transparency International.
Антикорупційні організації також звернули увагу, що у 2019-му Дума брала участь у пресконференції з Семом Кісліним. Transparency International та Центр протидії корупції припускають, що Кіслін є фінансовим донором Рудольфа Джуліані, котрий, як писала the NYT, міг займатися дискредитацією передвиборної кампанії Джо Байдена за дорученням Дональда Трампа.