Туреччина не підтримає вступ Швеції в НАТО, — Ердоган

Реджеп Тайип Эрдоган. Фото: пресс-служба президента Турции

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прокоментував акцію у Стокгольмі зі спаленням Корану, яка пройшла напередодні. У зв’язку з цим він заявив, що Анкара не підтримає заявку Швеції на членство в НАТО. Про це повідомляє агентство "Анадолу".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Він заявив, що вважає акцію образливою всіх, хто поважає основні права та свободи людини, включаючи права та свободи мусульман.

"Якщо Швеція не поважає Туреччину, а також релігійні почуття мусульман, вона не отримає від нас жодної підтримки щодо членства в НАТО", - наголосив турецький лідер.

Як відомо, 21 січня лідер датської правоекстремістської партії "Жорсткий курс" Расмус Палуда нібито "з дозволу шведської влади" провів вкцію біля стін посольства Туреччини в Стокгольмі. Чоловік публічно спалив книгу Коран.

У відповідь на це Анкара скасувала запланований візит міністра оборони Швеції Пала Джонсона до Туреччини.

Водночас, прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон офіційно засудив спалення Корану перед посольством Туреччини в Стокгольмі та висловив мусульманам співчуття.

У Стокгольмі на протесті спалили Коран. Фото: Fredrik Sandberg

Нагадаємо, Швеція разом з Фінляндією подала заявку на вступ до альянсу у травні у відповідь на вторгнення Росії до України. До цього Туреччина також висувала ряд вимог країнам для їх вступу в альянс. 

Проте вже 4 липня Фінляндія та Швеція завершили переговори щодо приєднання до Північноатлантичного альянсу, як це було погоджено минулого тижня лідерами НАТО на їхньому саміті у Мадриді.