"Вихід на кордони 1991 року буде першим етапом": Буданов спрогнозував строки закінчення війни

"Вихід на кордони 1991 року буде першим етапом": Буданов спрогнозував строки закінчення війни
Кирило Буданов. Фото: ГУР Міноборони

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявляє, що війна Росії проти України закінчиться до літа наступного року. Про це він заявив у інтерв'ю Наталії Мосейчук, показаному в ефірі національного телемарафону.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Зокрема, телеведуча спитала Буданова про можливості та наявність політичної волі керівництва України ліквідувати обстріли прикордонних районів, зокрема Харкова, з території Росії.

"Все, що можливо, військово-політичне керівництво зараз робить. Треба розуміти, що ми певною мірою трошки обмежені в засобах дальнього ураження по тій причині, що ми ведемо війну вже 8 років, і все те, що було у насв достатній кількості, за цей час значною мірою використано. Бити в певних випадках навіть нема чим на такі дистанції зараз", - заявив той.

Однак, за словами Буданова, Україна постійно переозброюється, хоча загалом це довгий процес, про що треба "сказати відверто". Натомість він спрогнозував, що війна має скінчитися за декілька місяців, і такі обстріли "довго не будуть мати місце".

"Взагалі ця війна вже не такий довгий час буде продовжуватися, скоро це закінчиться... Взимку війна значною мірою стихне. І ось після зими почнеться завершення цього конфлікту, з виходом на першому етапі на адмінкордони станом на 1991 рік", - заявив він.

При цьому керівник військової розвідки нагадав, що його попередні прогнози щодо перебігу війни за останні місяці збулися, і тому він не боїться давати наступних.

"Я ніколи не казав про "два-три тижні". Якщо ви пам'ятаєте мої вислови, десь в кінці травня я розповів алгоритм дій, як буде відбуватися. Я тоді прямо сказав, що червень місяць для нас, на жаль, буде негарний, будемо трошки втрачати, в липні буде умовний застій такий, в серпні почнемо потрошки рух на відновлення своєї території, які будуть зрозуміли всім, будь-якому пересічному громадянину", - вказав він.

За словами Буданова, українська армія опиниться в Криму навіть не в середині 2023 року, як спрогнозував напередодні американський генерал Бен Годжес, а раніше.

"Я вважаю, що це буде не влітку, а до кінця весни. Можливо, трошки раніше. Тут в днях можна помилятися, в алгоритмі - ні", - додав начальник ГУР Міноборони.