НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,35

42,30

EUR

44,40

44,15

У KAN Development розповіли деталі бізнесу зі створення шкіл при ЖК: скільки коштує один заклад

Комфорт Таун, гімназія а+
Гімназія А+ у ЖК "Комфорт Таун" - перша школа, створена KAN. Фото: Facebook-сторінка закладу

Компанія KAN Development, що створює школи при власних житлових комплексах в Києві, розглядала можливість і запуску в пілотному форматі школи для талановитих дітей з інших міст України, однак наразі відмовилася від цього. Про це розповів в інтерв'ю "РБК-Україна" засновник компанії Ігор Ніконов.

"Якби не війна, ми вже могли б реалізувати цей проект. Але поки що він на паузі. Для розуміння, вартість однієї школи складає приблизно 40 мільйонів доларів. Це колосальні інвестиції, тому ми не можемо запускати такі проекти паралельно", - зазначив він.

Чому KAN зводить об'єкти тільки в столиці

Ніконов також пояснив, чому KAN наразі відмовляється відкривати й навчальні заклади в інших містах або принаймні продавати франшизу на їх відкриття, хоча щодо цього надходить "багато" пропозицій з різних обласних центрів, зокрема з Одеси та Харкова.

"Люди просять франшизу або щоб ми самі відкрили заклади. Але поки що ми не готові, оскільки для формування локального колективу потрібно відправити туди команду з Києва. Не всі готові на це, оскільки у людей є сім'ї на місцях. Ми також не готові продавати франшизу, тому що цінуємо наше ім'я", - заявив бізнесмен.

За його словами, як тільки буде знайдено спосіб контролювати якість і терміни виконання робіт, буде розглянуто й можливість розширення мережі по всій Україні. На сьогодні ж у портфелі KAN є три початкові школи, дві середні, чотири дитячих садки, три дитячих клуби, центр дистанційної освіти, спортивна і музична школи, а також широкий спектр позашкільних студій.

Всього це 15 навчальних закладів у рамках ЖК "Республіка", "Файна Таун", "Комфорт Таун", Central Park та Tetris Hall. Працюють у них понад 700 викладачів, а відвідують понад 3 тисячі дітей. Ще два заклади зараз будуються. За словами Ніконова, загальний обсяг інвестицій у цей напрямок "важко точно підрахувати", але це "точно значно більше 100 мільйонів доларів".

Чи окупиться будівництво шкіл при ЖК

Втім, на те, що ці вкладення зможуть окупитися безпосередньо, підприємець навіть не сподівається, хоча певною мірою наявність такої інфраструктури в житкових комплексах дозволяє продавати їх за більш високою ціною. Але якщо розглядати діяльність шкіл самостійно, вона все ж не потребує жодних дотацій.

"Якщо не враховувати вкладені інвестиції, то всі заклади сьогодні самоокупні. На мою думку, це вже чудовий результат. Зараз я не вкладаю додаткових коштів у їх утримання. В будь-якому випадку я не розглядаю це як бізнес", - зазначив Ніконов.

Як висловився засновник KAN, скоріше це є почесною і творчою справою, яку "можна буде передати дітям". Підприємець також додав, що жителі цінують підхід компанії з побудови шкіл при ЖК і тому з розумінням ставляться до платності навчання у них.

"У нас не було жодної людини, яка б обурювалася тим, що школи платні. Так, вони платні, але інакше ми б не змогли їх реалізувати на такому рівні. Крім того, ми завжди охоче ділимося нашою методологією, не тримаємо її в секреті. Ми знаємо, що наступного року будемо користуватися вже оновленою, адже потрібно рухатися вперед", - вказав він.

Ніконов також розповів, що спершу компанія не передбачала наявність у своїх закладах укриттів, і вони добудовуються зараз - два вже завершені. Втім, в нових школах, прямо під будівлею, тепер за замовчуванням будуються великі укриття площею до 4 тисяч квадратних метрів. Кожне таке укриття, за словами засновника KAN, коштує близько 65 мільйонів гривень.

Які нові заклади на підході

В свою чергу, незабаром у портфелі компанії має з'явитися й перший вищий навчальний заклад, що має стати першим подібним прикладом у світі. Він зазначив, що простір під ВНЗ буде готовий вже скоро.

Ведуться й переговори з різними університетами, аби залучити педагогів, які будуть вести окремі курси. Серед таких вишів, наприклад, університет Барселони (Іспанія), Києво-Могилянська академія, Український католицький університет тощо.

"В нову школу ми беремо половину викладачів з уже працюючого проекту, з їх допомогою створюємо потрібну атмосферу, сервіс, і тільки потім набираємо новий колектив. Тому у нас такий поступовий розвиток мережі. Сьогодні ми здатні відкривати одну школу на рік. Це дуже хороший темп", - розповів Ніконов.

Крім того, зараз також добудовується школа на Печерську в Києві, яка матиме "політичний ухил і готуватиме майбутніх політичних діячів". Також вже 2 вересня відкриється перший архітектурно-інженерний коледж, випускники якого, як сподіваються в KAN, будуть особливо затребувані для післявоєнної України.