Українці у Європі відкрили заклади, де можна спробувати їжу, яку їли під час Голодомору

Українці у Європі відкрили заклади, де можна спробувати їжу, яку їли під час Голодомору

Українські активісти запустили акцію, в рамках якої відкривають у містах Європи заклади, де готуватимуть їжу, яку українці їли під час Голодомору у 1932-33 роках. "Ресторани" працюватимуть з 24 по 28 листопада.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила ініціатор акції, випускниця Української академії лідерства Іванна Живачук, передає видання The Village.

"Концепція акції — вуличний ресторан зі “стравами” часів Голодомору — штучного голоду у 1932-33 роках. Так молодь хоче розповісти про геноцид, який чинив СРСР 90 років тому та продовжує чинити сучасна Росія зараз", — пояснили організатори.

Зокрема, відвідувачі зможуть спробувати хлібці з натертої трави, паляниці з картоплиних лушпайок, суп з бур’яну тощо.

"Російські солдати розстрілюють, катують, ґвалтують мирних мешканців, морять голодом у заблокованих містах. Їжа знову стала зброєю, якою тепер Росія шантажує весь світ, намагаючись блокувати порти і роблячи спроби виходити із зернових угод. За злочини Голодомору тоді ніхто не поніс покарання, тому історія повторюється", — прокоментувала Живачук.

Розклад та адреси проведення акції можна дізнатися в соціальних мережах організаторів. Планується, що такі "ресторани" працюватимуть в рамках акції у Франції, Німеччині, Австрії, Чехії, Фінляндії, Естонії, Люксембурзі, Великій Британії.

Нагадаємо, Естонія перша у світі ще 1993 року визнала влаштований сталінським режимом Голодомор геноцидом українського народу.

Крім того, у 2021 році Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу 16 іноземних держав, зокрема Австралія, Ватикан, Угорщина, Грузія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, США, Еквадор та Естонія. В самій Україні окремий закон про Голодомор 1932-1933 років із визнанням цих подій як геноциду українського народу було прийнято у 2006 році.