Ціни на авіаквитки у 2022 році різко підскочать по всьому світу: чому і на скільки

Ціни на авіаквитки у 2022 році різко підскочать по всьому світу: чому і на скільки
Фото: SkyUp Airlines

В 2023 році ціни на авіаквитки в усьому світі зростуть на 12% на маршрутах Європа-Азія та на 10% на рейсах Північна Америка-Азія. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані American Express Global Business Travel.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Авіаквитки подорожчають через інфляцію, зростання вартості палива та обмеження пропускної здатності. Вищі ціни на квитки на рейси сполученням Європа-Азія також спричинені бажанням перевізників уникати повітряний простір РФ, який закритий для багатьох авіакомпаній після вторгнення в Україну.

Іноді обліт російської території може збільшити час польоту на три години, відповідно для цього потрібно більше палива.

Прогнозується, що квитки бізнес-класу на міжконтинентальні рейси у середньому подорожчають на 7,6%. Ціни на авіаквитки бізнес-класу сполученням Північна Америка-Азія можуть додати в ціни 5,6%. В Австралії такі квитки подорожчають найбільше — на 19%.

В Європі внутрішньорегіональні авіаквитки подорожчають на 6% у класі "бізнес" та на 5,5% в "економ", прогнозує Amex GBT. Ціни на квитки сполученням Північна Америка-Європа будуть на 3,7% вищими, ніж у 2022 році.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення РФ над Україною запровадили безпольотну зону, тому українські авіакомпанії намагаються відродити бізнес в країнах ЄС. Зокрема, SkyUp запланував відкрити в одній з країн Евросоюзу власну авіакомпанію. На першому етапі вона виконуватиме чартерні рейси для європейських туроператорів.