Земельний кадастр відновив роботу після одноденної бездіяльності

Земельний кадастр відновив роботу після одноденної бездіяльності
Фото: Depositphotos

Державна служба з геодезії, картографії та кадастру відновила функціонування державного земельного кадастру після нетривалої бездіяльності.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це свідчить опублікований на сайті відомства наказ, підписаний виконувачем обов'язків голови Держгеокадастру Сергієм Завадським та погоджений з міністром аграрної політики та продовольства Миколою Сольським.

Нагадаємо, що напередодні функціонування земельного кадастру було призупинено у зв'язку з набранням 9 червня чинності з ухваленого 12 травня закону №2247-IX про внесення змін до законодавства щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах військового стану.

Відповідно до цього закону, робота земкадастру має бути призупинена до прийняття профільною службою рішення про її поновлення, яке має бути узгоджено з Мінагрополітики.

Нагадаємо також, що раніше в Україні були змінено правила отримання прав користування землею під час воєнного стану, зокрема районні військові адміністрації тепер можуть надавати землю в оренду аграріям, а існуючі земельні відносини автоматично були продовжені на рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей до реєстру.

Крім того, було скасовано земельний податок та орендну плату за землю на територіях, зачеплених війною та/або окупованих російськими військами.

Джерело фото: ua.depositphotos.com