За 2021 рік в Україні сума електронних платежів зросла більш ніж на чверть

У 2021 році через СЕП було проведено 446 млн початкових платежів на суму понад 57 трлн
Будівля Національного банку України. Фото: Delo.ua

У 2021 році через систему електронних платежів (СЕП) Національного банку України (НБУ) було проведено 446 млн початкових платежів на суму понад 57 трлн грн, що на 16% більше за кількістю та на 27% за сумою, ніж у 2020 році (385 млн початкових платежів у сумі майже 45 трлн грн відповідно).

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє прес-служба регулятора, в середньому за день у СЕП за рік оброблялося близько 1,8 млн початкових платежів на суму 229 млрд грн.

Водночас, як зазначають у НБУ, потенційно система здатна обробляти протягом одного банківського дня практично вдесятеро більше платежів, ніж нинішні обсяги.

Переважну більшість початкових платежів минулого року направили до системи банки України та їхні філії – 95% від їхньої загальної кількості. Як свідчить структура платежів у системі 2021 року, за кількістю найчастіше оброблялися невеликі платежі:

– до 1 тисячі грн. – 48%;

- від 1 тисячі грн до 100 тисяч грн - 48%;

– від 100 тисяч грн та більше – 4%.

При цьому за сумою більше платежів припадало на великі платежі:

– до 1 тисячі грн – менше 1%;

- Від 1 тисячі грн до 100 тисяч грн – 5%;

– від 100 тисяч грн та більше – 94%.

У НБУ нагадують, що з 20 серпня 2022 року має запрацювати нове покоління СЕП на базі міжнародного стандарту ISO 20022, яке функціонуватиме у цілодобовому режимі (зараз система працює у режимі 23/7). Це дасть банкам та бізнесу нові можливості, підвищить безпеку платежів.

Крім того, завдяки впровадженню міжнародного стандарту ISO 20022 платіж буде доповнений додатковою інформацією, а значну кількість процесів при обробці платежів можна буде автоматизувати.

Нагадаємо, у рамках модернізації та подальшого розвитку системи електронних платежів Національний банк України вніс зміни до технології її роботи.

Система електронних платежів Національного банку України — державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті у Національному банку України.