У школах Миколаєва з вересня забороняють російську мову

У школах Миколаєва з вересня забороняють російську мову

У державних закладах загальної середньої освіти Миколаєва з нового навчального року, тобто з вересня 2022 року, вводиться заборона на використання російської мови.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Відповідне рішення ухвалив виконком Миколаївської міськради, повідомила заступник директора першої школи Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича Маргарита Бондаренко.

"Заборонити з 1 вересня 2022 року у Миколаєві використання російської мови у закладах загальної середньої освіти, що належать до комунальної власності", - йдеться у документі.

Відповідно до рішення, у миколаївських школах зникне такий предмет, як "російська мова". Факультативів та курсів російської мови також не буде.

Крім того, забороняється набір у 1-4 класи з російською мовою навчанням. Оформлення російською мовою освітнього середовища тощо також забороняється.

Зазначимо, що такі рішення вже давно діють у деяких інших містах України. Дерусифікація активізувалася на тлі російської воєнної агресії проти українців. Зокрема, Міносвіти підтримало скасування вивчення російської мови у школах з нового навчального року, тобто з 1 вересня 2022-го.

Уточнюємо, що з такою ініціативою раніше виступив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень.

Джерело фото: ua.depositphotos.com