НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Рубль впав ще більше через повідомлення про можливе ембарго США на російську нафту

Рубль впав ще більше через повідомлення про можливе ембарго США на російську нафту

Російський рубль вранці 7 березня впав відразу на 10%, подешевшавши до 138 рублів за долар. Цьому сприяли новини, що США розглядають варіанти відмови від російської нафти, а саме ембарго на імпорт.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє видання The Bell.

Американські ЗМІ, зокрема, Bloomberg і телеканал NBC, повідомляли, що адміністрація Байдена розглядає можливість заборони імпорту російської нафти в США без участі союзників у Європі.

"Ми ведемо надзвичайно активні обговорення з європейськими партнерами про заборону імпорту російської нафти в наші країни, з урахуванням підтримки постійної глобальної пропозиції нафти",  розповів держсекретар США Ентоні Блінкен.

Станом на 13:30 7 березня на ринку Forex курс долара досяг уже 140 рублів, євро — 150 рублів.

Щодо гривні, то після початку війни українська національна валюта почала втрачати свої позиції, проте незабаром стабілізувалася, хоча курс долара, як і раніше, високий.

Станом на початок другого тижня війни долар на чорному ринку України подорожчав у середньому до 33-39 грн/$. А вже 7 березня курс національної валюти в обмінниках – 32-37 грн/$.

Голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев наголошує, що є причини для стійкості гривні.

"І це зрозуміло, рівень підтримки нашої країни на міжнародній арені, золотовалютні резерви НБУ та злагодженість роботи нашої системи переконує, що наша гривня не з тих, хто здається та худне на нервах", — написав Гетманцев у Facebook, коментуючи курс гривні та рубля.

З 24 лютого міжбанк в Україні працює в особливому режимі воєнного часу. Усі операції в іноземних валютах відбуваються виключно за участю НБУ. Комерційні банки одержують екстрене рефінансування від регулятора, а інфраструктура системи електронних платежів (СЕП) перенесена до західних регіонів України. Така злагоджена система забезпечує стійкість гривні.