- Категорія
- Події
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В Одесі вщент згорів незаконний ЖК-довгобуд з дерева (ФОТО, ВІДЕО)
Масштабна пожежа сталася в ніч на 21 січня у недобудованому житловому комплексі "Срібний гай", розташованому між двома прибережними районами Одеси на території, що належить до села Лиманка.
Як повідомляє Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій на Одещині, сигнал про пожежу надійшов рятувальникам о 4:36.
Після прибуття на місце пожежники встановили, що вогнем повністю охоплено два нежитлові дерев'яні будинки на стадії будівництва. Причому через сильний вітер існувала загроза поширення вогню на сусідні будівлі.
О 5:58 пожежу було локалізовано, а о 8:05 ліквідовано на площі 1200 квадратних метрів. Загиблих та постраждалих немає. До гасіння було залучено 10 одиниць пожежної техніки та 40 бійців ДСНС.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaДля встановлення причини пожежі на місце направлено представників дослідно-випробувальної лабораторії одеського облуправління служби.
Зазначимо, що ЖК "Срібний гай" (він же ЖК "Комфорт") мав складатися з п'яти 4-поверхових будинків і зводився одеською фірмою "ЕкоЙолка" з дерев'яного каркасу за адресою: вулиця Миколи Троїцького (колишня Карла Лібкнехта), 1-А , причому без дозвільних документів на таку діяльність.
Проте він уже кілька років стояв занедбаним після зупинки будівництва. Значний ступінь готовності при цьому був тільки у одного з будинків, що виходили на вулицю. Для другого будинку вздовж вулиці було облаштовано лише фундамент. За ними розташовувалися ще два частково зведені каркаси.
Ще в січні 2014 року інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області дійшла висновку про незаконність будівництва та необхідність знести об'єкт, подавши на компанію до суду.
Вона вказувала, що цільовим призначенням цієї ділянки було розміщення виробничо-складського комплексу, а не будівництво житла. Причому оскільки об'єкт розташовувався біля станції очищення стічних вод "Південна", порушення забудовником санітарних та будівельних норм могло призвести до пошкодження інженерних мереж та шкоди здоров'ю людей, які працюють у цій зоні, та в роботі самої станції.
Проте суди, згідно з доступними в Мережі даними, ставилися до зазначеної ініціативи прохолодно. Зокрема, Одеський окружний адмінсуд у жовтні 2014 року відмовився юридично зобов'язати компанію зупинити будівництво на вимогу прокуратури Одеси, а Овідіопольський райсуд Одеської області у лютому 2015 року відмовився санкціонувати обшук поліції за адресою реєстрації фірми на вулиці Інглезій. 6/1 в Одесі, а також на об'єкті будівництва.
Директором та власницею "ЕкоЙолки" є громадянка Наталія Гарчу 1982 року народження. Лише через шість років після виявлення порушень, у липні 2020 року, поліція все ж таки повідомила їй про підозру за частинами 2, 3, 4 та 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.
"Достовірно знаючи про відсутність дозвільних документів на будівництво житлових будинків, зловмисниця протягом шести років укладала договори з громадянами про пайову участь у будівництві об'єктів нерухомості за неіснуючою адресою на вулиці Карла Лібкнехта і навіть створила на території Таїрівської селищної ради видимість будівельних робіт", — вказували у поліції.
Вкладники вносили гроші до каси кооперативу та банківського рахунку, проте згодом, не дочекавшись ані просування у будівництві, ані ключів від квартир, звернулися до правоохоронних органів. Поліція на той момент встановила 46 потерпілих від дій підозрюваної, але зазначала, що їх, ймовірно, набагато більше.