Європейське агентство припиняє співпрацю з "Роскосмосом" щодо дослідження Марсу

Європейське агентство припиняє співпрацю з "Роскосмосом" щодо дослідження Марсу

Європейське космічне агентство (ESA) остаточно припиняє співпрацю з російською державною корпорацією "Роскосмос" за програмою дослідження планети Марс, яку раніше було припинено.

Прокачайте маркетинг-стратегію свого бізнесу та знайдіть нові канали взаємодії з аудиторією на MRKTNG марафоні від MMR та Ekonomika+
25 червня топменеджери Ощадбанку, Укрзалізниці, NOVA (Нової пошти), Kernel, Ковальська та ще 25+ великих компаній розкажуть, які стратегії та канали просування підійдуть саме вашому бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив генеральний директор агенції Йозеф Ашбахер.

"Рада ЕSА розглянула питання про місію ExoMars щодо марсоходу та посадкової платформи, визнавши, що обставини, що призвели до припинення співпраці з "Роскосмосом" – війна в Україні та обумовлені ним санкції – продовжують превалювати", — зазначив він.

Внаслідок цього Рада доручила йому офіційно припинити раніше зупинену співпрацю з "Роскосмосом" за місією ExoMars, пояснив Ашбахер.

За його словами, інформацію про подальші дії з іншими партнерами буде оприлюднено на брифінгу для ЗМІ 20 липня.

Зазначимо, раніше ESA вирішило припинити участь у російських проектах із вивчення супутника Землі Місяця.

Також глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін заявив, що Москва піде з Міжнародної космічної станції. Він поклав провину за цей крок на санкції, запроваджені у зв'язку із вторгненням в Україну.