ЄС розширив персональні санкції проти росіян: додав до списку 216 осіб

дерипаска
Бізнесмени Олег Дерипаска. Фото: "Капитал страны"

Євросоюз оприлюднив п'ятий пакет санкцій проти РФ, він включає розширення переліку тих, кого застосовують персональні заходи.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

У списку санкцій багато відомих прізвищ: бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Кесаєв, Саїд Керімов, брати Ротенберги, Герман Греф, передбачувані дочки Володимира Путіна Катерина Тихонова та Марія Воронцова, співвласник концерну "Група Альянс" Муса Бажаєв, власник ПАТ "Сургутнафтогаз" Володимир Богданов.

Цей перелік поповнили і керівні співробітники росЗМІ: Сергій Михайлов із ТАРС, Павло Гусєв із "Московського комсомольця", Олег Добродєєв з ВДТРК, Володимир Сунгоркін із "Комсомольської правди".

ЄС також заморозив активи збройного концерну "Калашников", ВТБ, "Новікомбанку", "Совкомбанку", "Відкриття", низки компаній: "Об'єднана двигунобудівна корпорація", "Корпорація тактичне ракетне озброєння", АТ "Роселектроніка" та АТ "Ар" та інших.

Одна з ключових заборон - ембарго на російське вугілля - почне діяти з серпня 2022 року. Хоча відмова від вугілля, за даними закордонних ЗМІ, мали запровадити на місяць раніше.

За інсайдерською інформацією, дату перенесли через тиск Німеччини. Імпорт вугілля в ЄС зараз у грошовому еквіваленті становить 8 млрд євро на рік.