- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Європейські та азійські замовники через війну з обережністю ставляться до виробників з України, – Анна Юрчук, "Еквітестлаб"
Європейський та азійський бізнес вбачає певні ризики у співпраці з українськими виробниками через російсько-українську війну. Що затрудняє просування продукції на зовнішні ринки. Про це в інтерв’ю 24-му каналу зазначила Анна Юрчук, директорка компанії "Еквітестлаб" (виробник ІФА-тестів EQUI).
"Ми плануємо вийти як на європейський ринок, так і на азійський ринки. Рішення про зняття на рік квот та мит для України Євросоюз ухвалив недавно, тому "Еквітестлаб" наразі оцінює потенціал у цьому напрямку. І хоча наша продукція сертифікована за європейськими технічними регламентами, європейські замовники з обережністю ставляться до виробників з України", – сказала вона.
Як пояснила Анна Юрчук, іноземні контрагенти оцінюють свої ризики виходячи з наступного: якщо заплатити кошти українському постачальнику, то чи виконає він свої зобов’язання через військові дії. Зокрема, європейці підписують переважно контракти, які розраховані на довготривалі та стабільні відносини. А українські компанії з цієї точки зору наразі перебувають у зоні ризику.
"Зараз проводимо переговори з в'єтнамськими замовниками. У В’єтнамі своє законодавство у сфері технічного регулювання продукції. Потрібно оформити багато документів для реєстрації тих же ІФА-наборів на їхньому ринку. Ми подали необхідні документи, а в’єтнамські регулятори запустили процедуру реєстрації нашої продукції. Але вони також кажуть, що «ми не припиняємо цю процедуру, але і не просуваємо, бо це ризиковано", – розповідає директорка "Еквітестлабу".
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaВона вважає, що уряд та парламентарі повинні знаходити важелі як допомогти українському бізнесу та підтримати економіку. Зосередитись на просуванні інтересів українського бізнесу за кордоном. Наприклад, на її думку, Експортно-кредитне агентство могло б займатись наданням державних гарантій, які допоможуть при укладанні експортних контрактів.
Як зазначається в інтерв’ю, "Еквітестлаб" до війни планував розширити виробництво за рахунок нової дільниці у Гостомелі. Але майно компанії там було пошкоджене під час бойових дій. Після деокупації міста-героя Анна Юрчук, за підтримки Олександра Васюка, юриста та громадського діяча (член команди Зеленського), організувала волонтерську допомогу місцевій громаді (детальніше див. у відео нижче).
"Ми орендуємо площу під виробничі потреби у Києві. По мірі розвитку компанії вирішили налагодити діяльність повністю на власних об’єктах. До війни придбали у Гостомелі ділянку з будівлями. Розробили план запуску та переносу туди виробничих потужностей. Почали реконструкцію та розширення площ будівель", – каже Анна Юрчук.
Компанія вже має дозволи на маркування європейським знаком якості CE для великої кількості ІФА-тестів EQUI. Тобто продукція відповідає європейським стандартам безпеки та пройшла реєстрацію на території Європейського Союзу, отримавши Сертифікати відповідності Директиві 98/79/ЕС про медичні прилади для діагностики in vitro. За рахунок виробничої дільниці у Гостомелі "Еквітестлаб" планував удосконалити практику інтеграції з європейським ринком, отримавши маркування на весь асортимент продукції.