Мін'юст подав судовий позов щодо заборони проросійських партій, - Малюська

Мін'юст подав судовий позов щодо заборони проросійських партій, - Малюська
Міністр юстиції України Денис Малюська. Фото: Delo.ua

Після офіційної публікації закону про заборону діяльності проросійських політичних партій Міністерство юстиції подало відповідний позов до Восьмого апеляційного адміністративного суду у Львові.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська, передає прес-служба Мін'юсту.

"Позов стосується не тільки ОПЗЖ, а й інших партій, згаданих у рішенні РНБО. Необхідна доказова база зібрана. Найповнішою вона є у діяльності ОПЗЖ, тому що ця партія найбільш активно займала проросійську позицію та комунікувала її", - зазначив міністр.

Він повідомив, що перші судові рішення щодо заборони діяльності проросійських партій очікуються влітку, тому суд має розглянути протягом місяця справу у першій інстанції. Якщо буде апеляційна скарга, вона розглядатиметься максимум місяць.

"Крім того, ми уважно слідкуватимемо за членами заборонених політичних партій і будь-які нові партії, створені ними, можуть бути також заборонені, якщо будуть вести подібну діяльність", - зазначив Малюська.

Щодо конкретних політиків, як пояснив міністр, до них також можуть бути застосовані заходи відповідальності.

"Якщо політик сприяв агресору, військам агресора, підтримував агресію тощо, до такої особи можуть бути застосовані санкції у вигляді блокування активів за рішенням РНБО, а потім за позовом органів державної влади до Вищого антикорупційного суду, активи таких осіб можуть бути конфісковані у дохід держави. І це лише один із способів притягнення до відповідальності проросійських політиків", - сказав він.

Нагадаємо, що в Україні заборонили діяльність проросійських партій.