Протест проти Орбана: зустріч V4 скасували через політику Угорщини щодо України

Протест проти Орбана: зустріч V4 скасували через політику Угорщини щодо України
"Дружба" між Путіним та Орбаном стала явною як ніколи

Польща, Словаччина та Чехія відмовилися брати участь у зустрічі "Вишеградської четвірки" у Будапешті, висловивши цим свій протест проти угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Це протест проти пропутинської політики Орбана. Не така вже розкішна ізоляція", - написав у своєму Twitter експрем'єр Польщі та голова Європейської народної партії Дональд Туск.

Угорщина відкрито заявила, що не збирається відмовлятися від російських енергоресурсів і не дозволить передавати Україні зброю через свою територію. Така позиція кардинально розходиться із планами Євросоюзу та НАТО, куди входить країна.

"Я завжди підтримувала "Вишеградську четвірку", і мені дуже шкода, що дешева російська нафта зараз важливіша для угорських політиків, ніж українська кров", - висловилася міністр оборони Чехії Яна Чорнохова у своєму Twitter.

Такої ж думки дотримуються лідери Польщі та Словаччини.

Рішення Угорщини викликає критику з боку всіх країн-членів Євросоюзу та президента Володимира Зеленського.

Вважається, що Орбан має тісний зв'язок із президентом країни-агресора Володимиром Путіним, тому угорська сторона зберігає пасивну позицію в питаннях російсько-української війни. Хоча Угорщина підтримала санкції проти РФ.