У ЄС підготували "позитивне" та "негативне" рішення щодо надання Україні статусу кандидата - ЗМІ 

Україна єс, євросоюз, європа

У Європейському Союзі розглядають два варіанти розвитку ситуації з наданням Україні статусу кандидата на вступ, повідомляє “Українська правда”. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Зазначається, що план А передбачає надання висновку Єврокомісії про те, що Україна відповідає критеріям і ЄС визнає за нею статус кандидата вже зараз. Усі наступні кроки будуть зумовлені проведенням реформ. 

Водночас план Б, який просувають кілька столиць, передбачає, що умови будуть висунуті вже зараз, і до їхнього виконання Україна буде "кандидатом у кандидати". Перелік умов пропонується прописати у висновках Єврокомісії.  

На саміті в цьому випадку Україні повідомлять, що вона стає лише "потенційним кандидатом", а також отримує юридично визнану перспективу членства (яку досі формально справді не зафіксовано в жодному документі).

Окрім цього, Євросоюз намагатиметься переконати, що план Б – не "зрада", а "перемога". Більше того, багато хто в ЄС справді так вважає. Така думка є серед окремих посадових осіб Єврокомісії та серед окремих держав-членів. Його також уже "зливають" у ЗМІ, готуючи до ймовірного негативного розвитку. 

"Але у вигляді цієї "перемоги" джерело в ЄС розповіло журналістам саме про план Б, який стане для Києва безумовною поразкою. Про це вже публічно заявили і в уряді, і на Банковій. Про це одностайно говорять українські експерти-реформатори, які направили до ЄС лист із цього приводу, який зібрав безпрецедентно широку підтримку", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, Європарламент 8 червня проголосував за рекомендацію Європейській раді надати Україні статусу кандидата. Документ підтримали 438 депутатів, 65 проголосували проти, 94 – утрималися. 

Водночас за словами віце-прем'єр-міністра з євроінтеграції України Ольги Стефанішиної, три країни Євросоюзу не підтримують надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.