В Україні приземлився другий літак із летальною зброєю зі США

літак зброю США
Літак із озброєнням від США. Фото з Twitter Олексія Резнікова

До міжнародного аеропорту "Бориспіль" прибув другий літак із партією летальної зброї від Сполучених Штатів Америки. Про це міністр оборони України Олексій Резніков повідомив у своєму Twitter.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Понад 80 тонн зброї для посилення обороноздатності України від наших друзів із США! І це не кінець", – написав міністр.

Літак Боїнг 747-412 (BCF) з бортовим номером N756CA було відправлено з бази Військово-повітряних сил США у Каліфорнії.

Пакет військової допомоги від США на суму 200 млн. доларів, виділення якої санкціонував президент США Джозеф Байден у грудні 2021 року, включає кілька партій. У ній майже 100 тонн летальної зброї та спорядження, у тому числі боєприпаси для Збройних сил України на лінії фронту.

Перша партія летального озброєння зі США прибула в Україну 22 січня 2022 року. 2021 року. Сполучені Штати надали Україні допомоги у сфері безпеки на суму понад 650 млн. доларів. А починаючи з 2014 року, наша країна отримала такої допомоги на суму 2,7 млрд доларів.

США також передадуть Україні бойові гелікоптери Мі-17, які раніше призначали Афганістан. Подібне озброєння має створити потенційний щит від руйнівних бомбардувань РФ та електромагнітних атак, які, ймовірно, будуть йти разом із будь-яким наступом на Україну.

У посольстві США зазначили, що, як повідомив президент Джозеф Байден лідеру РФ Володимиру Путіну, "у разі подальшого вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати нададуть Україні значно більше обладнання для оборони на додаток до вже наданого.