НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,64

41,54

EUR

45,33

45,15

В Україні заборонили першу з проросійських партій

В Україні заборонили першу з проросійських партій
Фото: Тимофій Бесп'ятов, Delo.ua

Восьмий апеляційний адміністративний суд 8 червня заборонив діяльність політичної партії "Опозиційний блок". Як ідеться у рішенні суду, опублікованому рухом "Чесно", майно партії та всіх її осередків має бути передано державі.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Натомість це рішення поки не набирає законної сили, оскільки може бути оскаржене у Верховному суді протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення на сайтах Міністерства юстиції та Верховної Ради.

У випадку апеляції аке питання має бути розглянуто колегією Касаційного адміністративного суду Верховного суду не менше ніж з п’яти суддів. І їх рішення вже буде остаточним і не підлягати оскарженню.

Нагадаємо, що 18 березня Рада національної безпеки і оборони прийняла, а президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення про призупинення на період воєнного стану будь-якої діяльності низки партій, які у владі розглядають в якості проросійських. Міністерству юстиції було доручено негайно вжити в установленому порядку вичерпних заходів щодо заборони діяльності цих політсил.

Такими політсилами були визначені "Опозиційна платформа - За життя", Партія Шарія, "Держава", "Ліва опозиція", Прогресивна соціалістична партія України, "Союз лівих сил", Соціалістична партія України, "Соціалісти", "Опозиційний блок", "Наші" та "Блок Володимира Сальдо".

Зазначимо також, що Верховна Рада 3 квітня прийняла в цілому законопроект №7172-1, який передбачає прискорений розгляд судами питань про заборону партій, а також конфіскацію всього їхнього майна після такої заборони. У середині травня закон підписав і Зеленський.

В кінці травня Мінюст подав позови про заборону зазначених партій. Зокрема, тоді на 8 червня було призначено засідання у справі щодо "Опоблоку", а на 16 червня - щодо трьох партій - ОПЗЖ, Партії Шарія та "Лівої опозиції".