Україну позбавили права проводити "Євробачення-2023", конкурс проведуть у Великій Британії

Україну позбавили права проводити "Євробачення-2023", конкурс проведуть у Великій Британії

Організатори пісенного конкурсу "Євробачення-2023" звернулися до Великої Британії, щоб обговорити можливість проведення конкурсу в цій країні, оскільки вважають, що Україна не зможе його прийняти. Про це 17 червня повідомила пресслужба EBU.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"EBU хотів би подякувати UA.Суспільне за їхню щиру співпрацю та відданість вивченню всіх сценаріїв протягом кількох тижнів після перемоги Kalush Orchestra's 14 травня в Турині та поділитися своїм сумом та розчаруванням з приводу того, що конкурс наступного року не може бути проведений в Україні ", - сказано у повідомленні EBU

Відповідно до правил, EBU тепер почне переговори з BBC (Національне телебачення Великобританії), оскільки їхній представник на "Євробаченні-2022" посів друге місце.

Водночас, в Україні напередодні заявили про готовність провести пісенний конкурс. З урахуванням військового стану до процесу збиралися залучити Міністерство оборони та Міністерство внутрішніх справ України.

Більше того, Кабінет Міністрів уже створив організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні міжнародного пісенного конкурсу та затвердив його склад.

Нагадаємо, що на конкурсі "Євробачення" у 2022 році, що проходив в італійському Турині, переміг український гурт Kalush Orchestra з піснею "Стефанія". За традицією конкурсу, наступного року він має відбуватися у країні-переможниці.