"Укрзалізниця" може отримати $200 млн від Світового банку для нарощування експорту зерна

"Укрзалізниця" може отримати $200 млн від Світового банку для нарощування експорту зерна

Світовий банк може надати "Укрзалізниці" $200 млн для розвитку пропускної спроможності експорту зерна. Компанія попередньо домовилась із банком про фінансування проектів.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив голова правління акціонерного товариства "Укрзалізниця" Олександр Камишин.

За його словами, питання щодо фінансування УЗ обговорювалося на конференції Ukraine Recovery Conference 2022 у Лугано.

"Попередньо домовилися із Світовим банком про $200 млн фінансування наших проектів щодо розвитку пропускної спроможності експорту зерна", – зазначив Камишин.

Зазначимо, зараз аграрії змушені експортувати зернові та олійні культури через наземні та річкові шляхи сполучення з європейськими країнами з подальшим навантаженням у європейських портах Балтійського та Чорного морів.

Пропускна здатність наземних та річкових переходів суттєво обмежена. Зокрема, раніше Україна могла експортувати через морські порти 6-7 млн ​​т зерна щомісяця, а показники експорту через усі автомобільні, залізничні та річкові колії досягли лише 1,5 млн т у травні 2022 року.

Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію "Укрзалізниці" провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.

В той же час, Українська зернова асоціація   просить Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів, аргументуючи це тим, що вітчизняний АПК зазнає величезних збитків.