НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Аграрії вже використовують понад 150 тис. га розмінованих земель

міни
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Понад 150 тисяч гектарів ріллі, обстеженої, очищеної чи розмінованої саперами з початку року, вже використовується аграріями.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, очищення та повернення в експлуатацію цінних сільгоспземель - одне з ключових завдань уряду для посилення продовольчої безпеки у світі.

Чиновниця зауважила, що наразі в Україні працює 51 сертифікований оператор, а для прискорення очищення земель Уряд компенсує аграріям витрати на розмінування.

"Маємо вже 137 заявок на компенсацію розмінування земель загальною площею в понад 17 тисяч гектарів. У жовтні у Швейцарії відбудеться конференція з розмінування і ми очікуємо на подальшу підтримку партнерами наших зусиль", - наголосила Свириденко.

Вона додала, що Україна й надалі залишається одним з  гарантів продовольчої безпеки у світі, завдяки тому, що змогла відновити шляхи постачання українського продовольства через порти Великої Одеси. 

Зокрема в сезоні 2023/2024 року Україна:

  • експортувала в цілому 69,86 млн тонн зернових, насіння олійних культур та олій. Наприклад, експорт кукурудзи зріс (порівняно з 2022 /2023 р) на 0,8%, пшениці — на 9%, соняшнику — на 22,8%.
  • постачала сільгосппродукцію до 39 країн Африки. Експорт пшениці до Африки зріс на 40,6%, соняшникової олії на 153,1%. 
  • збільшила експорт з портів в сотні разів в порівнянні з вереснем 2023 року. За перше півріччя 2024 року порти Одеса, Південний та Чорноморськ перевалили 47,2 млн тонн вантажів завдяки стабільності навігації.

Нагадаємо також, що 23 серпня Кабмін збільшив розмір частки компенсації для агровиробників, які планують розміновувати землі сільськогосподарського призначення, з 80% до 100%. Раніше компанія "Нібулон" завляла, що аграрії не можуть оплатити навіть 20% вартості розмінування (при держкомпенсації у 80%), бо не мають грошей.

Також тепер у програмі зможуть брати участь ті фермери, які мають податковий борг зі сплати за землю або борг зі сплати єдиного податку, якщо вони є платниками єдиного податку четвертої групи.