НБУ курс:

USD

42,13

--0,05

EUR

43,37

+0,05

Готівковий курс:

USD

42,63

42,61

EUR

44,07

43,93

Агрохолдинг Prometey закриває елеватори та скорочує штат через "надскладну ситуацію"

Агрохолдинг Prometey закриває елеватори та скорочує штат через "надскладну ситуацію"
Фото: скриншот відео YouTube/Elevatorist

Український агрохолдинг Prometey заявляє, що зіштовхнувся зі значними фінансовими труднощами і змушений вдаватися до скорочення штату та закриття трьох з 28 елеваторів. Про це йдеться у повідомленні групи компаній.

Як розповіла керівник департаменту розвитку бізнеса Олена Зинов’єва, проблеми у холдингу почалися з початком повномасштабного вторгнення, але перші два роки він працював за рахунок ресурсів, які мав з довоєнного періоду, зберігаючи штат з 1,2 тисячі співробітників.

У Prometey кажуть, що через війну втратили сім елеваторів та 2 тисячі га землі, які опинилися в окупації, однак продовжували інвестувати в бізнес, вклавши за останній рік більше 267 мільйонів гривень. За ці кошти було придбано елеватор у Дніпропетровській області, парк з 39 вантажівок MAN і DAF з причепами та 54 вагони-хопери бункерного типу для перевезення зерна.

Як зазначила керівниця департаменту корпоративних фінансів холдингу Ірина Івченко, коли морські порти не діяли, а вивозити збіжжя на експорт треба було все одно, купівля залізничних вагонів та вантажівок була привабливою інвестицією.

"До того ж, тоді були високі тарифи на перевезення. За нашими розрахунками, ми без проблем мали виплачувати лізинг і ще й заробляти на оренді залізничних вагонів та вантажівок. Після відкриття портів ситуація різко змінилась. Елеватор на Дніпропетровщині ми придбали тоді за гарною ціною. До того ж влітку 2022 року його місцерозташування було вигідним, однак зараз ми його закриваємо", - повідомила вона.

У Prometey також скаржаться на блокування податкових накладних, неповернення ПДВ та штрафи, які "стали буденністю" для компаній агрохолдингу, що змушені постійно оскаржувати такі дії в судах.

За словами головного бухгалтера Тетяни Авдієнко, податкові органи не враховують продукцію, яка залишилася з минулого року, і вважають, що всі обсяги вирощені тільки цього року, і такий підхід створює для виробника великі проблеми.

Негативним фактором названо і спеку цього літа, через яку врожай багатьох культур суттєво постраждав: хоча пшеницю вдалося зібрати при сприятливих погодних умовах, врожай сої, сочевиці та соняшника, який займав близько 7 тисяч га, був вкрай низьким.

В холдингу резюмують, що вже не очікують повернення до минулих умов існування, а якщо й нинішня "надскладна" ситуація не зміниться вже найближчим часом, компанії взагалі доведеться ухвалювати "радикальні рішення для збереження свого бізнесу".