- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В Україні планують запровадити електронну систему взаємодії в земельній сфері
Уряд підтримав законопроєкт Мінагрополітики про запровадження електронної системи взаємодії суб’єктів землеустрою та суб’єктів оціночної діяльності.
Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Він пояснив, що мова йде про замовників та розробників документації із землеустрою, суб’єктів оціночної діяльності, землевласників, землекористувачів, державних кадастрових реєстраторів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Як зазначив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, законопроєктом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження електронної системи взаємодії суб’єктів землеустрою та суб’єктів оціночної діяльності" №12107 пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Законів України "Про землеустрій", "Про оцінку земель", "Про Державний земельний кадастр". Зокрема, він передбачає запровадження електронної системи взаємодії суб’єктів землеустрою.
Для чого потрібна електронна система взаємодії в земельній сфері
За словами міністра агрополітики, електронна система працюватиме на базі Державного земельного кадастру і в рази спростить процедури в сфері земельних відносин.
Вона допоможе:
- отримати дозволи на розроблення документації із землеустрою та оцінки земель;
- укласти відповідні договори та затвердити документацію;
- внести відомості (зміни) про об’єкти Державного земельного кадастру;
- укласти договори оренди на землю, сервітути, суперфіцію, емфітевзису, державну реєстрацію земельних ділянок;
- отримати консалтингові послуги з питань землеустрою або згоду на поділ та об’єднання земельних ділянок та інше.
Крім того, користувач зможе переглядати стан розгляду поданих документів у режимі реального часу.
"Електронна система взаємодії в земельній сфері - це про відкритість, прозорість і мінімізацію людського фактору та корупційних ризиків. Кожен аграрій зможе отримати всі необхідні довідки в електронній системі і для цього не потрібно буде їздити по декількох інстанціях", - наголосив Коваль.
Повідомляється, що законопроєктом також буде забезпечуватись електронна взаємодія суб’єктів землеустрою з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або засобу електронної ідентифікації під час розроблення документації із землеустрою та оцінки земель в електронній формі, її погодження та затвердження, здійснення державної реєстрації земельних ділянок та інших об’єктів Державного земельного кадастру.
Фото: ua.depositphotos.com