НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Запасів пшениці на деяких заводах менше, ніж на місяць: виробникам борошна не вистачає зерна

борошно
Фото: Depositphotos

Переробні заводи cтикаються з дефіцитом продовольчої пшениці. На багатьох підприємствах запасів зерна вистачить менше, ніж на місяць.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив Latifundist.com директор Спілки "Борошномели України" Родіон Рибчинський .

Він нагадав про постанову Кабміну, яка була ухвалена під час війни, про те, що переробні підприємства повинні мати 2-місячний запас борошна на своїх складах.

Дискримінація переробних підприємств

"У нас зерна на багатьох підприємствах менше, ніж на місяць. Сьогодні підприємства "ганяються" за автомобільними партіями пшениці. Підприємства, які переробляють сотню тонн на добу, ганяються за обсягом в 20-30 тонн", - наголосив Рибчинський.

Він зауважив, що Спілка "Борошномели України" не підтримала меморандум між зернотрейдерами та Мінагрополітики, який затверджує граничний обсяг експорту пшениці на рівні 16,2 млн т.

"Ми запропонували в цих 16,2 млн т відзначити, що 30% - це продовольча пшениця, інші 70% — це фуражна пшениця. На загальній нараді нас не підтримали ні сільгоспвиробники, ні експортери. І було вирішено, що вони підписують цей додаток до меморандуму. Немає жодного підпису ні Спілки "Борошномели України", ні "Укрхлібпрому", ні "Всеукраїнської асоціації пекарів" (ВАП), тому що ми вважаємо, що це дискримінація по відношенню до внутрішнього переробника", - підкреслив Рибчинський.

В Україні низькі запаси пшениці: вистачить до березня-квітня

Зауважимо, станом на початок вересня запаси пшениці в Україні становлять 18,7 млн тонн, що значно менше середньорічних показників попередніх сезонів, коли цей показник перевищував 20 млн тонн. 

За прогнозами експертів, якщо експорт триватиме на рівні 2 млн тонн на місяць, то пшениці може вистачити до березня-квітня наступного року.

Зауважимо, як свідчать оперативні дані Державної митної служби, станом на 11 вересня з початку 2024/25 МР Україна експортувала 8,187 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 894 тис. тонн було відвантажено поточного місяця. Наразі української пшениці було експортовано 4,293 млн тонн (у вересні – 700 тис. тонн).

Нагадаємо, в Україні вже намолочено 35,1 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 9 548,9 тис. га. Пшениці аграрії зібрали 21, 8 млн тонн.

Джерело фото: ua.depositphotos.com