- Категорія
- Банки
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Частка непрацюючих кредитів у банківському секторі знизилася до 33,1%
Частка проблемних кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 1 вересня 2024 року становила 33,1%. Цей показник на 0,8 в.п. нижчий рівня станом на 1 серпня 2024 року (33,9%) та на 4,2 в.п. менший за показник станом на початок року.
Про це повідомляє пресслужба Нацбанка України.
Також зазначається, що обсяг непрацюючих кредитів скоротився на 415 млн грн за місяць та на 5,8 млрд грн з початку року. Водночас обсяг наданих банками кредитів зріс на 27 млрд грн за місяць та 127 млрд грн з початку року.
Серед ключових чинників скорочення частки NPL регулятор назвав подальше нарощення банками обсягів гривневих кредитів високої якості та списання непрацюючих кредитів.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaВ НБУ нагадують, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну частка непрацюючих кредитів в українських банках стало скорочувалася з 2018 року (з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року).
Додамо, що за перші сім місяців 2024 року частка NPL скоротилася до найнижчого рівня з жовтня 2022 року, коли показник складав 33,6%.
Який вплив на банківську систему мають NPL
Велика частка непрацюючих кредитів негативно впливає загалом на банківську систему. Банки недоотримують дохід та втрачають кошти. Збитки, яких банки можуть зазнати від остаточно непрацюючого портфелю, вплинуть на капітал фінустанов. Оскільки держава володіє 53,3% чистих активів банківського сектору, це може призвести до витрат бюджету на докапіталізацію державних банків.
Як зазначав генеральний директор фінкомпанії Activitis Павло Матіяш, для оптимізації ситуації з непрацюючими кредитами важливо провести детальний аудит проблемного портфелю. Якщо кредити є остаточно безнадійними та не підлягають поверненню, слід ухвалити обґрунтоване рішення щодо їх списання, оскільки це дозволить банкам звільнити резерви, що були сформовані майже під 100% суми цих кредитів.