Після 14-річної перерви Україна повернулася до Міжнародної організації виноробства

Після 14-річної перерви Україна повернулася до Міжнародної організації виноробства

Україна з 30 жовтня відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine), до якої входила з 1997 по 2008 роки. Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Офіційно про поверненні України до OIV оголосять 4 листопада 2022 року під час щорічних зборів організації.

Над відновлення членства спільно працювали Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство закордонних справ України, посольство України у Французькій Республіці та громадська спілка "Укрсадвинпром". Очільник ГС представлятиме Україну в OIV.

"Участь у МОВВ на правах постійного членства дозволить українським спеціалістам виноробної галузі активніше брати участь у роботі експертів, підкомісій і комісій організації щодо розробки нормативної документації, а також надасть можливість використовувати офіційні стандарти та правила у міжнародній торгівлі винами та виноматеріалами", — зазначили в Мінагрополітики.

Міжнародна організація винограду та виноробства створена 2001 року. Вона стала спадкоємицею Міжнародного бюро винограду та вина, яке існувало з 1924 року.

За інформацією Держстату, станом на 1 січня 2022 року загальна площа виноградних насаджень по всіх категоріях господарств становила 34,0 тис га, валовий збір – 257,5 тис тонн. При цьому наразі близько 25% від загальної площі виноградних насаджень в Україні перебувають в окупації в Херсонській та Миколаївській області.

Загалом в Україні працюють 144 виноробних підприємства, з них 29 малих виробників виноробної продукції.

При цьому кризу у виноградарсько-виноробній галузі, яка розпочалась ще задовго до війни, посилила воєнна агресія РФ проти України, підкерслюють експерти.  Незважаючи на це,у 2022 році українські вина здобули нагороди на найбільшому конкурсі у світі "Decanter World Wine Awards". За результатами конкурсу 4 виноробні з 14 винами здобули медалі.