- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В Україні зростає кількість компаній і ФОПів, що займаються книговиданням: де найбільше
До державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції станом на 1 жовтня 2024 року внесено 8543 суб’єкти видавничої справи: 6295 – юридичних осіб, 2248 – фізичних осіб-підприємців.
Про це повідомляє Державний комітет телебачення і радіомовлення України.
За даними відомства, переважна більшість, а саме 2322, внесених до реєстру суб’єктів займаються лише видавничою діяльністю, 683 – виготовленням видавничої продукції; 547 – розповсюдженням видавничої продукції.
Решта суб’єктів видавничої справи поєднують 2-3 види діяльності у видавничій справі.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaУ Держкомтелерадіо зауважують, що в Україні зростає кількість суб’єктів господарювання, які прагнуть займатися книговиданням, але на скільки саме, не уточнюється.
Повідомляється, що найбільша кількість видавців зареєстровано в:
- Києві - 3193,
- Харківській області - 1001,
- Київській області - 482,
- Дніпропетровській області - 457,
- Львівській області - 443.
Раніше повідомлялося, що харківська друкарня "Фактор-Друк", яка зазнала руйнувань внаслідок російського ракетного удару 23 травня, поступово відновлює свою роботу.
Зауважимо, що за прогнозом генерального директора видавництва "Ранок" Віктора Круглова, у 2025 році роздрібна ціна книги може зрости мінімум на 20-30%. Він пояснив, що на ціну книжки найбільше впливає вартість поліграфічних послуг, яка значно збільшилась. Ще одним важливим фактором є відключення електроенергії: через них багато друкарень працюють на генераторах.