- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
"Харківгаз" та "Дніпрогаз" заявляють про спробу рейдерського захоплення
Чиновники державного монополіста НАК "Нафтогаз України" намагались провести збори акціонерів у нелегітимний спосіб з метою змінити голову та членів правління АТ "Харківгаз" і АТ "Дніпрогаз", повідомила пресслужба РГК.
"Ці дії є продовженням пролобійованої Нафтогазом фіктивної справи ДБР щодо плати за користування газорозподільними мережами, яка не має юридичних перспектив. І немає жодного відношення до корпоративних прав власності на АТ "Харківгаз" і АТ "Дніпрогаз"", - йдеться у повідомленні.
У РГК звернули увагу міжнародних партнерів, представництва ЄС в Україні, представників посольств Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, та міжнародних фінансових організацій - ЄБРР, МВФ, Світового банку та Секретаріату Енергетичного співтовариства на дії чиновників НАК "Нафтогаз України", які, як вважають у компанії, користуючись війною порушують базові права, гарантовані Конституцією України.
"Повідомляємо всіх клієнтів і партнерів, що будь яких змін в правлінні АТ "Харківгаз" і АТ "Дніпрогаз" не проводило і повноваженнями нових членів правління не наділяло. Вважаємо, що спроби рейдерського захоплення підприємства критичної інфраструктури можуть призвести до дестабілізації ситуації в прифронтовому регіоні, а також створюють напружену атмосферу в трудовому колективі", - йдеться у повідомленні пресслужби.
З початку російського вторгнення АТ "Харківгаз" відновили розподіл газу до 164 тис домогосподарств в тому числі на деокупованих територіях. Поновлена робота 633 газорегулюючих пунктів. Збитки компанії від російської агресії оцінюються в суму близьку до 4 млрд грн.
АТ "Харківгаз" і АТ "Дніпрогаз" попереджають, що втручання в роботу підприємства критичної інфраструктури, яке відповідає за газопостачання для більш ніж 800 тисяч домогосподарств Харківської області і Дніпра, може поставити під загрозу постачання газу споживачам під час опалювального сезону.