- Категорія
- Криптовалюта
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Капіталізація стейблкоїнів зросла більш ніж на 35%
Станом на серпень 2024 року, капіталізація стейблкоїнів, прив'язаних до фіатних валют, досягла 161,2 мільярда доларів, згідно зі звітом платформи CoinGecko. Порівняно з листопадом 2023 року, коли капіталізація досягла проміжного мінімуму, спостерігається збільшення на 35,4%.
Попри таке зростання, показник все ще не досяг історичного максимуму в 181,7 мільярда доларів, встановленого у 2021 році.
Водночас, три найбільші активи в цьому сегменті — USDT, USDC і DAI — разом складають 94% від загальної капіталізації.
Зазначається, що у 2024 році USDT значно зміцнив свої позиції, і його частка досягла 70,3%. Натомість домінування USDC зменшується після банківської кризи у США навесні 2023 року.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaСектор стейблкоїнів, забезпечених товарами, такими як золото, зріс на 18,1% у 2024 році. Його капіталізація становить 1,8 мільярда доларів, що дорівнює 0,8% від загальної капіталізації стейблкоїнів, прив'язаних до фіата.
Найбільшими активами в цьому сегменті є XAUT і PAXG, які складають 78% від загальної капіталізації.Загалом стейблкоїни складають 8,2% від капіталізації всього сектора криптоактивів. Цей показник зростав у періоди застою та спаду на крипторинку.
Всього в секторі є 8,7 мільйона адрес, на яких зберігаються стейблкоїни з топ-10 за капіталізацією. Три найбільші активи займають 97,1% власників. Лідером серед них є USDT з 5,8 мільйонам гаманців.
Експерти зазначають, що волатильність цієї категорії активів зростає в періоди невизначеності, таких як банківська криза в США, банкрутство біржі FTX і крах UST. Втім, нові частково алгоритмічні стейблкоїни більш схильні до волатильності.