- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Ділянку кордону з Білоруссю виключать із зони відчуження: навіщо це потрібно
Кабінет Міністрів України погодив проєкт указу президента України про вилучення ділянки кордону з Білоруссю із зони відчуження, щоб розмістити там більше військових та прикордонників.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.
Зазначається, що наразі 50-метрова смуга вздовж українсько-білоруського державного кордону України проходить в межах зони відчуження і зони обов’язкового відселення та перебуває у власності Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Як пояснюють в МВС, реалізація акту дозволить Державній прикордонній службі України забезпечити належну охорону та оборону українсько-білоруського кордону та дотримання його режиму.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЗауважимо, Чорнобильська зона відчуження — заборонена для вільного доступу територія, що зазнала інтенсивного забруднення довгоживучими радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Зона встановлена у 1986, після евакуації населення із 30-кілометрової зони навколо станції. Площа території — 2576,9 км2
Чорнобильська зона включає північ Вишгородського району Київської області, де розташовані: безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Вишгородського району Київської області (у тому числі смт Поліське та смт Вільча), а також частина Житомирської області аж до кордону з Білоруссю.
Нагадаємо, Асамблея вкладників рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСЧ) виділить кошти на відновлення зони відчуження. Наразі на балансі фонду - 15,2 мільйона євро.