Допоміг урожай і не лише. Єврокомісія значно покращила прогноз для економіки України

Єврокомісія, прапор ЄС
Єврокомісія. Фото: Depositphotos

Зростання валового внутрішнього продукту України у 2023 році може сягнути 4,8%. Про це йдеться в осінньому економічному прогнозі для країн Європейського Союзу, а також для України та інших країн-кандидатів на входження до блоку, передає "Укрінформ".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

У 2024-му зростання української економіки очікується на рівні 3,7%, а в 2025-му – ще на 6,1%.

Зазначається, що економіка України продемонструвала "видатну стійкість" попри величезні виклики, які були спричинені російською агресивною війною. Це відбулося завдяки виключному врожаю, урядовим стимулам, що були підкріплені підтримкою від міжнародних партнерів, а також дотриманню владою зобов’язань із забезпечення макроекономічної стабільності.

Протягом наступних двох років зростанню сприятиме система приватного споживання та державних інвестицій, зокрема, в процесі відбудови та відновлення країни.

Економіка України: попередні оцінки

За підсумками 2022 року ВВП України впав на 29,2%, повідомляли в Міністерстві економіки.

Навесні 2023-го Єврокомісія очікувала зростання економіки України цьогоріч на 0,6%.

Що стосується оцінок від інших установ, то міністерка економіки України Юлія Свириденко на початку вересня сказала, що її відомство прогнозує зростання ВВП на близько 4%. При цьому вона говорила, що в середньостроковій перспективі можна очікувати зростання економіки на рівні 3,5% у 2024 році та на 6,8% – у 2025-му.

У Міжнародному валютному фонді пізніше вказували, що зростання ВВП України у 2023-му становитиме 3%. А Національний банк України в інфляційному звіті за жовтень прогнозував +4,9%.

Джерело фото: ua.depositphotos.com